Szorstka i sucha lub nadmiernie delikatna i cienka skóra stóp mogą być przyczyną dużego dyskomfortu, a nawet bólu. Sporo problemów mogą sprawiać nagniotki, modzele, odciski na stopie i pękające pięty. Na te wszystkie problemy naszych stóp możemy znaleźć panaceum. Na rynku dostępne są liczne linie kosmetyków ze składnikami, które pomogą nam zapobiec problemom ze stopami i pozbyć się ich, gdy się już pojawią.
Skóra szorstka i sucha
Szorstka i sucha skóra – to jeden z najczęściej pojawiających się problemów, na które skarżą się klientki i klienci salonów kosmetycznych i podologów. Przesuszenie skóry jest problemem uciążliwym, lecz można sobie z nim jednak stosunkowo łatwo poradzić, wystarczy regularnie dbać o stopy, stosując systematycznie odpowiednie preparaty kosmetyczne do ich pielęgnacji. Suchości i szorstkości skóry przeciwdziała szereg substancji, stanowiących składniki kosmetyków do stóp. Wymieńmy tu przede wszystkim popularny mocznik, inaczej – diamid kwasu węglowego. Substancja ta silnie nawilża i zmiękcza, a przy tym odkaża skórę. Stosowana jest w preparatach wspierających walkę nie tylko z suchą, szorstką i zrogowaciałą skórą, ale także z wszelkiego rodzaju odciskami, nagniotkami i modzelami, pomocna jest także w walce z pękającymi piętami. Działa zmiękczająco, nawilżająco i kojąco. Zwiększa ilość wody w warstwie rogowej naskórka, a także przepuszczalność substancji odżywczych. Skóra, po zastosowaniu mocznika staje się delikatna i aksamitna w dotyku, a także, dzięki jego działaniu, lepiej odżywiona pozostałymi zawartymi w kosmetykach substancjami.
Paznokcie pod ochroną
Mocznik ma bardzo szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry stóp. Okaże się pomocny również w przypadku wrastających paznokci, które wymagają ochrony przeciwgrzybicznej i przeciwbakteryjnej. Doskonale sprawdzi się również, gdy narzekamy na onycholizę i zaburzenia struktury paznokcia, a także gdy nasze paznokcie wymagają ochrony antygrzybiczej i antybakteryjnej.
Zarówno pedicure kosmetyczny, jak i podologiczny gwarantują odpowiednią terapię, ochronę i zabezpieczenie paznokci. Odklejoną płytkę i łożysko czy wrastające i wkręcające się paznokcie można jednak leczyć także w warunkach domowych. Jeśli mamy skłonności do nieprawidłowo rosnących paznokci, warto zawczasu zapobiegać tego rodzaju problemom, na przykład mocząc stopy w odpowiednio przygotowanych płukankach oraz stosując kosmetyki pielęgnacyjne, a gdy już dojdzie do nieprawidłowości, podstawą terapii jest przede wszystkim odpowiednie oczyszczanie, odżywianie i nawilżanie – nieocenione są tu wszelkiego rodzaju dostępne w sklepach kosmetyki.
Jeśli masz, cienką i płytko unaczynioną skórę…
Skóra cienka i płytko unaczyniona jest bardzo wrażliwa i delikatna, podatna na podrażnienia i uszkodzenia, które powodują dyskomfort, a nawet ból. Wymaga specjalnej pielęgnacji i ochrony. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku kosmetyki zawierające oliwę ozonowaną. Substancja ta łączy zalety oliwy z oliwek i ozonu. Oliwa ma właściwości łagodzące i regenerujące, zawiera całą gamę witamin – A, B, C, D, E i F. Znana jest też ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Z kolei ozon wykazuje działanie bakteriobójcze, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Połączenie tych składników to duet idealnie odpowiadający na potrzeby cienkiej, delikatnej i płytko unaczynionej skóry stóp. Jeśli borykamy się z problemem delikatnej skóry warto także sięgnąć po preparaty zawierające colostrum – naturalny środek delikatnie pielęgnujący i odżywiający oraz kosmetyki ze związkami srebra – składnik ten ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.
Pękająca skóra stóp i pięty
Problem pękającej skóry i pięt dotyczy sporej ilości osób. Jak sobie z nim poradzić? U jego początków może leżeć niewłaściwa dieta, uboga w składniki odżywcze, zwłaszcza witaminy i żelazo, a także niedostateczne nawilżenie organizmu. Warto zatem przede wszystkim przyjrzeć się temu, co znajduje się na naszym talerzu, ograniczyć spożycie żywności typu fast food i urozmaicić codzienną dietę. Gdy problem się już pojawił, warto przede wszystkim udać się do salonu kosmetycznego lub podologicznego i skonsultować ze specjalistą, który z pewnością pomoże i doradzi, co zrobić, żeby uniknąć podobnych problemów na przyszłość. Nasze popękane pięty możemy także leczyć domowymi sposobami. Najpopularniejszy z nich to moczenie stóp w płukance wody z solą leczniczą, siemieniem lnianym czy naparem ziołowym. Po kąpieli, która zmiękcza skórę, warto zastosować kosmetyki, które pomogą uporać się z problemem, a także, pod warunkiem regularnego stosowania, uniknąć go na przyszłość. Znakomicie sprawdzają się tu preparaty z mocznikiem, a także z oliwą ozonowaną. Świetne rezultaty można także osiągnąć, stosując środki zawierające colostrum.
Artykuł sponsorowany.