Olga Łasak z Kabaretu Czesuaf i jej góralskie korzenie

Olga Łasak znana jest przede wszystkim z Kabaretu Czesuaf oraz Kabaretu TON, których jest członkinią. To również aktorka teatralna, musicalowa, kabaretowa, głosowa, a przede wszystkim prawdziwa góralka.

Olga Łasak z Kabaretu Czesuaf i jej góralskie korzenie

Olga Łasak urodziła się w Bielsku-Białej, gdzie mieszka do dziś. Członkowie Kabaretu Czesuaf pochodzą spod Poznania, a partner aktorki spod Wrocławia, jednak Olga nie wyobraża sobie przeprowadzki. Jej miłość do rodzinnego miasta oraz silne więzi rodzinne sprawiają, że nie chce mieszkać gdzie indziej. Do częstych „podróży” w ciągu 10 lat zdążyła się już przyzwyczaić.

Wielu osobom góry kojarzą się wyłącznie z Tatrami czy Zakopanem. Jednak Olga, patrząc przez okno na ukochane Beskidy, czuje się stuprocentową góralką. Jej znajomi mówią, że to widać, ze względu temperament i charakter. Bo pomimo dużej kobiecości jest bardziej „dziewczyną z jajami”, czasami złośliwą i bezpośrednią, przy tym jednak do kochania i tulenia.

Taka nasza dziołszka! – mówią znajomi Olgi.

Aktorka preferuje wypoczynek na łonie natury i najczęściej wybiera miejsce, w którym mieszka. Kilka kilometrów od Bielska-Białej jest wiele „zimowych kurortów”, również w Dębowcu znajduje się piękny kompleks narciarski i wiele atrakcji. Olga Łasak pakuje narty i jedzie najczęściej do Wisły lub Szczyrku. Po całym dniu szusowania po stokach odpoczywa w karczmie przy grzanym winie i grillowanym oscypku lub kwaśnicy, słuchając góralskiej muzyki i trzaskania drewna w rozgrzanym kominku. To dla niej największy relaks.

Oprócz występów w Kabarecie Czesuaf Olga dubbinguje w Katowicach, a w Bielsku Białej występuje w Kabarecie TON na Bielskiej Scenie Kabaretowej w Piwnicy Artystycznej im. Marii Koterbskiej. Uczy również w szkole aktorskiej im. Agnieszki Osieckiej, pracuje z dziećmi i młodzieżą.