Pancakes kwestia smaku, czyli pyszne śniadanie po amerykańsku

Pancakes kojarzymy z amerykańskich seriali oraz filmów. Jest to coś pomiędzy placuszkami, a naleśnikami. A jak zrobić pancakes we własnym domu? Na pewno pancakes kwestia smaku rozwieją wszelkie nasze wątpliwości.

Każdy kocha naleśniki

Okazuje się, że nie tylko Polacy kochają nad życie naleśniki. Amerykański naleśnik ma w Stanach Zjednoczonych swoje święto i to dwa razy w roku. Dokładnie jest to 1 marca oraz 26 sierpnia. Słynny tort, który jest zrobiony z pancakes’ów, posypany świeżymi owocami oraz oblany syropem klonowym różni się zdecydowanie od koncepcji lekkiego śniadania. Nie jest to zabieg przypadkowy. W Stanach Zjednoczonych wręcz uwielbiają ciężkie śniadania. Pancakes to już symbol dań amerykańskich.

Najważniejsze to mieć dobry przepis

Oczywiście gdy chcemy pancakes zrobić sobie w domu, to potrzebujemy dobrego przepisu. Pancakes kwestia smaku to coś czego szukaliśmy. Potrzebujemy takich składników jak: mleko, mąka pszenna, jajka, masło, cukier trzcinowy, proszek do pieczenia oraz sól. Jako dodatek możemy użyć syropu klonowego oraz świeżych owoców.

Zawsze przygotowanie pancakes zaczynamy od roztopionego masła. W postaci płynnej na pewno będzie nam łatwiej je połączyć z innymi składnikami ciasta. W misce powinniśmy wymieszać jajka i mleko. Do nich dodajemy suche składniki oraz masło. Masa musi być gęsta. Jednocześnie pamiętajmy o tym, aby była pozbawiona grudek oraz koniecznie musi być jednolita. W związku z tym musimy odpowiednią ilość czasu mieszać. Jest jeszcze tak naprawdę druga opcja, która jest opcją typowo amerykańską. Chodzi w niej o to, że wszystkie składniki umieszczamy od razu w blenderze. Całość blendujemy i nie musimy tutaj wysilać zbytnio swoich mięśni. Jeśli mamy ochotę na słodsze naleśniki amerykańskie, to jest to odpowiedni moment, aby zdecydować się także na dodanie cukru waniliowego.

Tradycyjny przepis bądź przepis wideo

Amatorzy kuchni powinni docenić to w jakich czasach żyjemy. Mamy obecnie wszechobecny Internet, a więc z dużą łatwością możemy wyszukać sobie takiego przepisu, jaki nas interesuje. W związku z tym możemy postawić na przepisy tradycyjne, gdzie wszystko mamy opisane, ewentualnie dołączone zdjęcia, czy też pójść jeszcze o krok dalej i zdecydować się na przepisy wideo. Dzięki nim mamy jeszcze łatwiej. Gdy jest coś napisane, to możemy czegoś nie zrozumieć. Na wideo mamy wszystko pokazane, a więc nie ma takiej możliwości, aby się nie udało. Zapamiętajmy sobie, że taką możliwość również mamy i możemy z niej łatwo skorzystać.