Perfumy Armaniego – luksus, na który możesz sobie pozwolić

Giorgio Armani to marka będąca synonimem prestiżu i klasy. Samo słowo „Armani” weszło do języka potocznego i określamy nim coś wyjątkowo luksusowego, chcąc wyrazić podziw dla wysokiej jakości danego produktu. Ten legendarny dom mody, założony przez Giorgio Armaniego, ma ogromne zasługi nie tylko dla światowego krawiectwa, ale także dla rynku perfumeryjnego. Perfumy Armaniego cieszą się ogromną popularnością, a warto podkreślić, że wiele zapachów marki jest dostępnych również na przeciętną kieszeń. Jeśli więc szukasz nowych perfum czy to dla siebie, czy na prezent dla kogoś bliskiego, to koniecznie zapoznaj się z gamą zapachów tego domu mody, a wcześniej poznaj jego historię.

Początki marki

Giorgio Armani rozpoczął swoją karierę w znanym domu mody Nino Cerruti, gdzie zdobył cenne doświadczenie i pierwsze szlify w projektowaniu. Jego marka osobista, nazwana po prostu Giorgio Armani, zadebiutowała w 1975 roku, początkowo koncentrując się na kolekcjach męskich.

W krótkim czasie ubrania Armaniego zyskały wysoki status, stając się przymiotem ponadczasowej elegancji i luksusu. Już po kilku latach w ofercie marki pojawiły się kolekcje damskie, co umożliwiło jeszcze szybszy rozwój domu mody Armani.

Ikoniczne projekty

Marka bardzo szybko zyskała rozpoznawalność także poza Włochami i Europą, a jej sława dotarła także do Hollywood. Ubrania Armaniego nosiły największe gwiazdy kina, na czele z Jodie Foster, Michelle Pfeiffer czy Julią Roberts. Co ciekawe, marka stała się ulubioną w garderobie samej Sophii Loren.

Kolekcje Armaniego wyróżniały się na tle propozycji innych marek modowych, fantastycznie łącząc ogień z wodą, czyli luksusowy sznyt z minimalistycznym krojem i prostotą. To stanowiło interesującą przeciwwagę dla mody popularnej w latach 80. XX wieku, która miała znamiona kiczu i nadmiernie epatowała przepychem.

Perfumy Giorgio Armani

Jak wiele innych marek modowych, także Giorgio Armani zaczęła eksperymentować z branżą perfumeryjną, chcąc wprowadzić na rynek swoje autorskie zapachy. Cel udało się osiągnąć dopiero w 1984 roku, kiedy to zadebiutowały pierwsze perfumy Giorgio Armani. Momentalnie chwyciło, a już wkrótce dział zapachów miał stać się jedną z kluczowych odnóg biznesu włoskiego domu mody.

Najsłynniejszy zapach tej marki, Acqua di Gio, został zaprezentowany w 1996 roku i od razu stał się wielkim hitem, również za sprawą fantastycznej, niezapomnianej kampanii reklamowej. Acqua di Gio do dziś jest ulubionym zapachem wielu mężczyzn na całym świecie, zwłaszcza tych lubiących świeże, morskie kompozycje.

Inne znane perfumy z kolekcji marki Giorgio Armani to m.in. Armani Code for Women oraz Si, które zyskały ogromną popularność wśród pań. Szczególnie dotyczy to Si, czyli zapachu, którego debiut wspierała kampania z udziałem nagrodzonej Oscarem Cate Blanchett. Do dziś jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych damskich zapachów, który łączy w sobie nuty owocowe, kwiatowe i drzewne.

Klasa, styl, jakość

Perfumy Armaniego zyskały status kultowych nie tylko za sprawą bardzo interesujących i oryginalnych kompozycji zapachowych. Marka dba o każdy detal, co widać chociażby po wyrafinowanych flakonikach, które mogą uchodzić za małe dzieła sztuki użytkowej.

Gdzie kupisz oryginalne perfumy Armaniego?

Ogromna popularność perfum tej marki sprawia, że należą one do najczęściej podrabianych. Na rynku dosłownie roi się od falsyfikatów, które często trudno odróżnić od oryginałów. Aby ustrzec się przed zakupem podróbki, wybieraj wyłącznie sprawdzone drogerie i perfumerie, unikając sprzedawców na portalach społecznościowych czy OLX.

Duży wybór oryginalnych perfum Armaniego znajdziesz w stałej ofercie Super Drogerii, z którą zapoznasz się na stronie internetowej https://www.super-drogeria.pl/pl/producers/giorgio-armani-1661951478.html. Super Drogeria to renomowana drogeria internetowa, która oferuje wyłącznie markowe, oryginalne perfumy ze świeżego rozlewu i z oficjalnej dystrybucji, w dodatku w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Tagged