Pielęgnacja suchej cery – sprawdź nasze porady!

Cera sucha może odznaczać się wieloma uciążliwymi cechami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Skłonność do podrażnień, uczucie napiętej skóry i nieprzyjemne przesuszenie to realne problemy, na które są na szczęście rozwiązania. W naszym artykule prezentujemy kilka porad, które mogą okazać się przydatne w pielęgnacji cery suchej.

Nie rezygnuj z codziennego oczyszczania twarzy

Osoby z suchą, a czasami także wrażliwą cerą, często rezygnują z regularnego oczyszczania twarzy w obawie, że pogorszy to ich stan. Oczywiście skóra może się dodatkowo podrażnić, lecz tylko w sytuacji, gdy stosujesz nieodpowiednie kosmetyki. Te zawierające na przykład alkohol lub sztuczne aromaty i konserwanty rzeczywiście podrażniają skórę i nie powinno się ich stosować.

W przypadku cery suchej warto kupić specjalny kosmetyk służący do oczyszczania właśnie tego typu cery. Pomoże on dokładnie usunąć wszystkie zanieczyszczenia, jednocześnie nie podrażniając delikatnych partii ciała.

Stosuj regularnie delikatny peeling oczyszczający

O ile oczyszczanie jest jeszcze czasami wykonywane przez osoby z cerą suchą, o tyle z peelingu rezygnują one w zdecydowanej większości przypadków. Faktem jest, że problemów z przesuszeniem nie powinno się łączyć z klasycznym peelingiem drabinkowym, gdyż małe kuleczki mogą podrażniać cerę. Istnieją jednak także kosmetyki enzymatyczne, które nakłada się jak maseczkę, a następnie zmywa. Pozwalają one na usunięcie wszystkich warstw martwego naskórka bez niepotrzebnego podrażniania. Jest to o tyle istotne, że bez usunięcia zalegającej warstwy, naskórek się nie odbuduje, przez co jego stan będzie się ciągle pogarszał.

Wybierz dogłębnie nawilżające kremy do twarzy

O skuteczności kremów chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Odpowiednio dobrane preparaty pozwalają zmniejszyć uciążliwe poczucie napięcia skóry i łagodzą podrażnienia. Ważne jest jednak nie tylko działanie na zewnątrz, lecz także dogłębne odżywienie. Tylko takie działanie pozwoli bowiem efektywnie poprawić stan cery.

Niezwykle istotne jest ponadto używanie kremu z filtrem SPF. Promienie słoneczne działają wysuszająco na skórę, przyspieszają także jej starzenie, więc należy chronić się przed wpływem promieniowania UV. Kosmetyki należy nakładać nawet w dni z zachmurzeniem, ponieważ słońce operuje także wtedy.

Nakładaj co jakiś czas odżywcze maseczki

Maseczki, ze względu na swój skoncentrowany skład, mają zazwyczaj działanie, które dogłębnie odświeża całą cerę i ją nawilża. Mają one substancje odżywcze, które są szczególnie dobrze dostosowane do wnikania głęboko w poszczególne partie skóry, co przekłada się na ich skuteczność. Trzeba jednak zaznaczyć, że jednorazowe położenie maseczki nie przyniesie powalającego efektu. By były skuteczne, powinny być nakładanie regularnie.

Pielęgnacja skóry suchej nie jest łatwa, ale jej odpowiednie stosowanie daje wspaniałe efekty. Nie rezygnuj więc z poszczególnych kosmetyków, tylko stosuj wszystko, co poleciliśmy, by odświeżyć cerę.

Dowiedz się więcej na https://www.phlov.com/blog/pielegnacja-cery-suchej-jak-powinna-sie-odbywac-n60

Tagged