Pierścionki – jaki pierścionek na jaką okazję?

Pierścionki to jedna z najbardziej popularnych i chętnie noszonych przez kobiety ozdób. Mogą być zaręczynowe, rodowe, symbolizujące przynależność do danego stanu lub całkiem zwyczajne, noszone na co dzień. Pierścionki mogą też być strojne, okazałe lub zupełnie skromne. Wybór jest ogromy i każda elegancka dama na pewno znajdzie coś dla siebie. Podpowiadamy, jakie pierścionki pasują na daną okazję, a które można nosić niezależnie od okazji.

Pierścionki – piękna ozdoba dłoni

Pierścionki sprawiają, że kobieca dłoń prezentuje się niezwykle elegancko. Można nosić je na co dzień oraz na większe wyjścia czy inne uroczyste okazje. 

Pierścionki to biżuteria, która nadaje się do pracy, na popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi. Można je nosić także całkiem bez okazji oraz po domu.

Dawniej eleganckie damy nie rozstawały się ze swoimi rodowymi pierścieniami, a dłoń ozdobiona taką biżuterią była oznaką wysokiego statusu. Dzisiaj mamy pełną dowolność co do wyboru tak rodzaju biżuterii, którą nosimy, jak i tego, czy w ogóle zakładamy pierścionki.

Warto jednak pamiętać o tej ozdobie. Zakładając nawet jeden czy dwa pierścionki, sprawiamy, że nasza kreacja nabiera charakteru, a całość prezentuje się bardziej szykownie. Oczywiście pamiętajmy, by nie stworzyć wrażenia przesytu. Pierścionki powinny być też dobrane pod względem rodzaju do charakteru całej stylizacji.

Pierścionki – jakie wybrać na jaką okazję?

Jeśli jesteśmy szczęśliwą posiadaczką pierścionka zaręczynowego, zazwyczaj nosimy go przy każdej okazji. Pierścionki zaręczynowe to najczęściej srebrna lub złota biżuteria z brylantem. Można łączyć je z innymi pierścionkami noszonymi na pozostałych palcach, można też wyeksponować ten jeden pierścionek, nosząc go pojedynczo.

Pierścionki to jednak nie tylko te zaręczynowe. Można zdecydować się na modele z nowoczesnej kolekcji – srebrne, pozłacane na żółto lub na różowo. Zależnie od preferowanego przez nas stylu lub danej okazji możemy wybrać pierścionki minimalistyczne, o podwójnej linii i prostym kształcie, nawiązujące do wzorów geometrycznych lub bardziej romantyczny pierścionek, na przykład przypominający dwie splecione ze sobą obrączki z napisem „LOVE” i ciekawymi graficznymi znakami. Miłośniczki bardziej skomplikowanych wzorów mogą wybrać pierścionek w kształcie trzech splecionych obrączek, z trzema napisami symbolizującymi współgrające ze sobą wartości: LOVE, HOPE i DREAM. Dla tradycjonalistek odpowiednie będą pierścionki z klasycznymi kamieniami i motywami roślinnymi.

Dobór pierścionków do okazji jest dość indywidualny. Najogólniej można powiedzieć, że te minimalistyczne i o prostej formie bardziej nadają się na okazje formalne (np. do pracy, na rozmowę biznesową), zaś te strojne i wyszukane odpowiednie będą na przyjęcie czy wieczorne wyjście.

Pierścionki – jak dopasować właściwy rozmiar?

Dobrze dopasowany pierścionek to ważna sprawa. Możesz to zrobić w prosty sposób, przymierzając go u jubilera. Jeśli kupujesz pierścionki przez internet, po prostu zmierz obwód palca, na którym chcesz nosić wybrany pierścionek, i wybierz odpowiedni rozmiar.

Tagged