Pierścionki zaręczynowe. Jak wybrać idealny model?

Pierścionek zaręczynowy to drobiazg, który jednak dla związku ma ogromne znaczenie. Jest to przecież bardzo ważnym symbolem więzi łączącej dwoje ludzi i podkreśla wagę niezwykłego wydarzenia, jakim niewątpliwie jest moment zaręczyn. Nie powinno więc dziwić, że najczęściej są wykonywane z kosztownych i darzonych wyjątkowymi uczuciami materiałów – na przykład żółtego, różowego i białego złota. By podkreślić ich znaczenie, często stosuje się też kamienie szlachetne takie jak brylant czy diament. Te w ogromnym stopniu zmieniają ich wygląd i spektakularnie odbijają światło, które na nich pada.

Wielkie znaczenie, jakie mają zaręczyny i sam pierścionek zaręczynowy sprawiają, że ich wybór może dla wielu panów okazać się sporym problemem. Idealny pierścionek musi nie tylko dobrze pasować do wybranki serca, ale też za sprawą kamieni szlachetnych i doboru odpowiedniego złota – podkreślać znaczenie wydarzenia oraz stanowić symbol miłości, podobnie jak obrączki ślubne. Jak więc wybrać pierścionek zaręczynowy? Jaki kolor złota będzie najlepszy? Czy lepszym rozwiązaniem będzie pierścionek zaręczynowy klasyczny, czy też nowocześniejsza propozycja? Co trzeba wiedzieć na temat jego rozmiaru i próby złota? Na te i inne pytania dotyczące pierścionków zaręczynowych odpowiadamy w dalszej części artykułu. 

Pierścionki zaręczynowe – jaki wydatek? Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy? Co kształtuje cenę pierścionka zaręczynowego?

Na cenę pierścionka zaręczynowego wpływa kilka czynników. Pierwszy to na pewno jakość użytego do ich produkcji złota. W zależności od tego, jak wysoka będzie jego próba, tym więcej będziemy musieli zapłacić za pierścionek zaręczynowy. Określenie próba złota stosuje się dla określenia stosunku zawartości tego kruszcu do innych dodatków stopowych. W prostych słowach – im wyższa jest próba, tym więcej „złota w złocie”. 

Dla ceny pierścionków zaręczynowych nie bez znaczenia jest też to, jakimi kamieniami szlachetnymi są one wysadzane. Ważny jest nie tylko ich gatunek, ale też masa i ilość. Naturalnie im więcej ich będzie, tym droższe będą dane modele pierścionków. Jak już jednak wspomnieliśmy, oszlifowany diament lub inny kamień jest też ważnym symbolem – o ile tylko budżet na to pozwala, nie warto na nim oszczędzać (oczywiście pod warunkiem, że nasza wybranka nie woli np. modelu z niewielkim brylantem). 

To, ile wydamy wybierając się do salonu jubilerskiego zależy też od jakości wykonania. Pierścionek wykonany z najwyższą starannością i precyzją przez znanego i cenionego jubilera będzie dużo droższy niż w przypadku seryjnej produkcji. Na szczęście kolekcje pierścionków zaręczynowych są na tyle zróżnicowane i dobrze wykonane, że znajdziemy wśród nich model, który z pewnością spodoba się nie tylko przyszłej narzeczonej, ale też wielu innym osobom.

Pierścionek zaręczynowy. Minimalistyczne pierścionki zaręczynowe i te z brylantami. Jaki styl wybrać? Co wpływa na wybór pierścionka?

Decydując się na to wyznanie miłości i wybierając odpowiednią do tej okazji biżuterię, należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale też styl danego modelu. W pierścionkach zaręczynowych możemy zauważyć przede wszystkim dwie tendencje. Pierwsza to klasyczne propozycje z żółtego złota, wykonane w sposób przywodzący na myśl biżuterię sprzed lat. Są one bezpieczną i uniwersalną opcją – zwłaszcza, jeśli przyszła narzeczona preferuje taki styl. 

Obok nich do wyboru mamy sporą ilość pierścionków zaprojektowanych na nowoczesną modłę. Którą z tych opcji wybrać? To oczywiście zależy przede wszystkim od upodobań naszej wybranki. Na pewno sami najlepiej wiemy, co w danym przypadku okaże się najlepszym rozwiązaniem. 

Złote pierścionki zaręczynowe. Jaki rodzaj wybrać: żółte złoto, białe złoto czy różowe złoto? Czym kierować się, planując zakup biżuterii?

Kolejna kwestia to kolor złota. W ofercie jubilerów do wyboru mamy przede wszystkim:

  • żółte złoto;
  • różowe złoto;
  • czarne złoto;
  • białe złoto;
  • niebieskie złoto.

Barwa złota jest przede wszystkim wynikiem dodania do stopu określonym domieszek. W zależności od tego, jaki kolor jubiler chce osiągnąć, może zdecydować się między innymi na srebro, żelazo, nikiel, aluminium lub pallad. To, jaki kolor mają pierścionki zaręczynowe nie wpływa na ich trwałość. Nie zależy od tego również wartość danego stopu, która w największym stopniu uzależniona jest od procentowej zawartości złota, a więc jego próby. 

Rozmiar pierścionka zaręczynowego. Jak go zmierzyć, by zakup pierścionka zaręczynowego był bezproblemowy? Pamiętaj, że będzie noszony każdego dnia

Nowoczesny lub klasyczny pierścionek zaręczynowy to obietnica wspaniałego ślubu i najpiękniejszych chwil spędzonych razem. Przez naszą wybrankę będzie noszony na co dzień – musi być więc idealnie dopasowany do anatomii jej palca. Jak jednak sprawdzić, który rozmiar pierścionka będzie najbardziej odpowiedni? Najlepiej po prostu znaleźć chętnie noszoną przez nią biżuterię, a następnie zmierzyć ją za pomocą suwmiarki. To najbardziej niezawodna, a zarazem najprostsza metoda, pozwalająca przy tym zachować przygotowania do zaręczyn w tajemnicy. 

Tagged