Pincety do rzęs – jakie wybrać?

Pincety, zwane również pęsetami, to praktyczne akcesoria o wielorakim przeznaczeniu, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, najpowszechniej jednak wykorzystywane są w przemyśle kosmetycznym, gdzie służą do pielęgnacji rzęs.

Pincety do rzęs ułatwiają zarówno ich aplikację, jak i separację, pozwalają bowiem na dużą precyzję ruchów, która umożliwia bezproblemowe wykonywanie tego typu zabiegów. Oczywiście nie każda pęseta dobrze sprawdza się w tej roli, dlatego zanim dokonamy zakupu, warto dwa razy przemyśleć swój wybór. 

Jak dobrać odpowiednie pincety do rzęs? 

Wybierając pincety do rzęs warto w pierwszej kolejności położyć nacisk na ich właściwy profil, czyli ergonomiczny kształt zapewniający wygodną, niemęczącą dla dłoni obsługę, końcówki zakrzywione pod kątem dopasowanym do konkretnego rodzaju prac oraz właściwą siłę zacisku gwarantującą pewny chwyt. Bardzo ważne jest również, aby pincety nie były pokryte farbą lub emalią, bo choć mogłoby to podnieść estetykę tych akcesoriów, jednocześnie negatywnie wpłynęłoby na ich trwałość. Pamiętamy, że pincety do rzęs muszą być regularnie dezynfekowane i sterylizowane ze względów higienicznych, a takie zabiegi łatwo niszczą emalię i farbę, powodując ich pękanie i odpryskiwanie. Z tego też powodu warto przyjrzeć się materiałom, z jakich zostały wykonane interesujące nas pincety. Czy jest to stal? A może jakieś tworzywo sztuczne? Najlepszym wyborem będą narzędzia wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Zapewniają one wieloletnią trwałość nawet w przypadku bardzo intensywnej eksploatacji i związanych z nią częstych zabiegów higienicznych. 

Gdzie kupić dobrej jakości pincety do rzęs? 

Pincety do rzęs dostępne są w niemal każdej drogerii, czasami można je znaleźć nawet supermarketach. Jeśli jednak zależy nam na dobrej jakości akcesoriach kosmetycznych, zamiast robić zakupy w sieciówkach zajrzyjmy lepiej do internetowych sklepów renomowanych producentów takich narzędzi – na przykład Chirmed.pl. Zakupy online są znacznie wygodniejsze i mniej czasochłonne od zakupów stacjonarnych, a dodatkowo mają tę zaletę, że w razie potrzeby o wiele łatwiej zwrócić nietrafiony produkt. Przede wszystkim jednak sklepy internetowe dają możliwość zapoznania się z recenzjami innych konsumentów, a to znacznie minimalizuje ryzyko nieudanych zakupów.

Tagged