Poczuj się lepiej w swoim ciele dzięki zabiegom ginekologii estetycznej

Celem ginekologii estetycznej jest korekta niedoskonałości w strefie intymnej. Służy to między innymi poprawie komfortu życia oraz zwiększeniu satysfakcji z seksu. Kiedy warto zdecydować się na estetykę pochwy lub warg sromowych? Na czym polegają zabiegi ginekologii estetycznej? Przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Czym jest ginekologia estetyczna?

Jest to połączenie dwóch dziedzin: medycyny estetycznej i ginekologii. Zajmuje się głównie leczeniem zmian zachodzących w obrębie pochwy i sromu, które utrudniają codzienne funkcjonowanie i wpływają na psychikę kobiety. Ginekologia estetyczna zajmuje się zarówno estetyką pochwy oraz warg sromowych, jak i poprawą komfortu pacjentki. Pomaga w odzyskaniu pewności siebie i czerpaniu radości z bliskości. 

Labioplastyka i inne zabiegi ginekologii estetycznej

W ramach ginekologii estetycznej wykonuje się takie zabiegi, jak:

 • Labioplastyka (plastyka warg sromowych) – polega przede wszystkim na zmniejszaniu przerośniętych warg sromowych lub korekcie ich asymetrii. Jest to zabieg chirurgiczny, który wiąże się z wycięciem fragmentu skóry przy użyciu skalpela lub lasera.
 • Rewitalizacja warg sromowych – okolice intymne wypełnia się preparatem na bazie kwasu hialuronowego lub autologicznej tkanki tłuszczowej (pobranej od pacjentki), co przywraca im jędrność i młody wygląd.
 • Obkurczanie pochwy – mało inwazyjny zabieg z użyciem lasera lub radiofrekwencji (RF), którego celem jest pobudzenie skóry do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Przywraca właściwe napięcie ścianek pochwy i przyczynia się do jej zwężenia.
 • Leczenie nietrzymania moczu – zabieg wykonywany przy pomocy technologii laserowej lub fal radiowych. Jak się okazuje, zastosowanie tych metod umożliwia nie tylko zwężenie pochwy, ale też pomaga w redukcji pierwszych objawów nietrzymania moczu.
 • Nawilżenie pochwy – w tym celu polecana jest między innymi karboksyterapia, czyli mezoterapia igłowa dwutlenkiem węgla, która poprawia ukrwienie śluzówki i usprawnia jej funkcję wydzielniczą.
 • Powiększenie punku G – polega na wprowadzeniu preparatu na bazie kwasu hialuronowego w okolicę przedniej ścianki pochwy, powodując uwypuklenie obszaru, w którym znajduje się największa liczba receptorów czuciowych. Celem tego zabiegu jest zwiększenie przyjemności z seksu.
 • Wybielanie okolic intymnych – laserowe usuwanie przebarwień znajdujących się w okolicach warg sromowych, krocza i odbytu.

Zabiegi ginekologii estetyczniej to procedury, które w bezpieczny i minimalnie inwazyjny sposób pozwalają na poprawę wyglądu i komfortu życia pacjentek.

Kiedy warto zdecydować się na estetykę pochwy?

Zakres zabiegów ginekologii estetycznej jest szeroki. Dedykowane są kobietom w każdym wieku. Na plastykę ginekologiczną decydujemy się najczęściej wtedy, gdy poród pozostawił widoczne ślady w okolicach narządów intymnych, a także w okresie menopauzy, kiedy w organizmie kobiety zachodzą niepożądane zmiany wywołane przez zaburzoną gospodarkę hormonalną.

Wskazania do zabiegów ginekologii estetycznej to, m.in.:

 • nietrzymanie moczu,
 • suchość pochwy,
 • luźność pochwy,
 • defekty warg sromowych (np. zbyt duże lub asymetryczne wargi sromowe mniejsze; zbyt małe wargi sromowe większe),
 • blizny, zrosty, deformacje powstałe po pęknięciu lub nacięciu krocza.

Zmagasz się z podobnymi problemami? Zapraszamy do kontaktu z warszawską Kliniką Miracki, gdzie zabiegi ginekologii estetycznej wykonywane są przez dr Zdzisława Dubnickiego – wybitnego specjalistę ginekologii i położnictwa z wieloletnim stażem klinicznym.

Tagged