Pomysły na kreatywne zabawy z dziećmi

Aby kontakty między dziećmi i  nami – rodzicami były nie tylko poprawne, ale byśmy z przyjemnością wspominali czas spędzony razem, musimy nieco przyłożyć się do wymyślenia kreatywnych zajęć w których moglibyśmy uczestniczyć.

  1. Czy każdy może zostać małym artystą?
  2. A może teatrzyk?
  3. Zróbmy więc prywatkę, jakiej nie przeżył nikt
  4. Stwórzmy własny ogródek

Czy każdy może zostać małym artystą?

Nie każdy posiada zdolności plastyczne, każdy jednak powinien spróbować swoich możliwości. Zabawa w małego i dużego artystę zintegruje nas i poprawi nasze relacje. Możemy korzystać z warsztatów kreatywnych lub szukać pomysłów na własną rękę organizując zajęcia w domu. W sklepie plastycznym slimebox https://www.slimebox.pl/ mamy do wyboru asortyment do malowania i rysowania, barwniki, farby, masy plastyczne oraz wszystko to, co potrzebne będzie nam do zabawy. Możemy również wykorzystać to, co znajdziemy w domu, a co już by nam się do niczego nie przydało, jak choćby rolki po papierze toaletowym, gazety czy kolorowy papier.

A może teatrzyk?

Już u małych dzieci widać talenty aktorskie, zresztą tak jak w przypadku bycia małym artystą, nie jest najważniejszy talent, ale dobra zabawa. Przydadzą nam się wszelkie ozdoby, na przykład balony, girlandy, brokaty, kawałki materiału, pompony oraz wszystko to, dzięki czemu własnymi siłami możemy stworzyć scenę naszego teatrzyku oraz stroje. Również trzeba się będzie tu wykazać artystycznym polotem, a zabawa w teatrzyk nie kończy się zwykle w jedno popołudnie. Dzieci uwielbiają odgrywać przeróżne role. Możemy zainscenizować bajkę, czy scenki z życia rodziny, a nasz spektakl możemy zapisać kamerką smartfona. Będzie to super pamiątka.

Zróbmy więc prywatkę, jakiej nie przeżył nikt

Pandemia wymusiła na nas, że dużo czasu musimy spędzać w domu. Zróbmy imprezę, na którą dzięki girlandom, strojom imprezowym i przebraniom urodzinowym, każde z nas może wyglądać inaczej niż zwykle. Wybierzmy wspólnie muzykę, a girlandami i serpentynami możemy przystroić pomieszczenie w którym będziemy się bawić. Taki odpoczynek od nauki i pracy przyda nam się wszystkim.

Stwórzmy własny ogródek

Jeśli mamy do przekazania dzieciom trochę wiedzy ogrodniczej, najlepiej będzie to zrobić podczas zabawy. Kupmy kilka sadzonek, ziemię ogrodową, doniczki i posadźmy coś wspólnie. Dzieci będą się cieszyć z zabawy, a i obserwacja rosnących roślinek przyniesie im wiele radości. Jeżeli mamy przy domu ogródek, fajnie będzie posadzić drzewko i dbać o nie.

Pomysłów na zabawę znajdziemy wiele, trzeba jedynie wygospodarować czas na ich realizację. Po zabawach spędzonych z dziećmi wszyscy będziemy zadowoleni i spełnieni.

Tagged