Postaw na przedpokój- bo liczy się pierwsze wrażenie!

Otwierając drzwi do domu, pierwsze co widać to przedpokój. Korytarz prowadzący do kolejnych pomieszczeń będący, szczególnie w blokach, miejscem, gdzie krzyżują się domowe ścieżki. Nie można go ominąć, nie można zasłonić. Warto zadbać o ten fragment mieszkania i zorganizować go tak, aby spełniał reprezentacyjnie zadanie, ale i funkcjonalnie wspierał w codziennych nawykach.

Szafy i komody

Przedpokój bez szafy czy miejsca na schowanie dodatkowej kurtki, sezonowych butów, czapki albo parasola, zmienia się w chaotyczne miejsce, trudne do utrzymania w należytym porządku. Pojemna szafa pozwala zawiesić płaszcze i uporządkować garderobę w taki sposób, by była zawsze pod ręką, jednak nie rzucała się w oczy wchodzącym do mieszkania. Bezkolizyjnie otwierane drzwi w szafach przesuwnych, nie wymagają dodatkowej przestrzeni i łatwo wkomponowują się praktycznie w każdą przestrzeń. Jeśli miejsce na to pozwala równie łatwo można dobrać efektowną i praktyczną komodę. Ten rodzaj mebla ze względu na swą specyfikę i niewielkie rozmiary nie przytłacza wysokością, a podręczne szuflady są doskonałym miejscem do przechowywania drobnych przedmiotów, odzieży czy sezonowych dodatków. Komoda ustawiona w przedpokoju na wprost wejścia do mieszkania, może nadawać ton całemu wnętrzu, jednocześnie stanowiąc wizytówkę domu. Schowane w szufladzie komody klucze, rękawiczki czy szalik, są zawsze na miejscu i nie wywołają gorączkowego poszukiwania tuż przed samym wyjściem. Komoda do przedpokoju powinna mieć szuflady, w których można schować drobiazgi. Być na tyle wysoka, by nie trzeba się było zbytnio pochylać po odłożone na niej dokumenty lub niska, jeśli zależy nam na wykorzystaniu tego mebla również, jako siedziska.

Wieszaki, stojaki na buty i ławeczki

Pomimo pojemnej szafy, na korytarzu mile widziane są wieszaki naścienne lub wolnostojące. Można tu zawiesić wilgotne ubrania po przyjściu z jesiennego spaceru, czy modny kapelusz, bez obawy o zgniecenie. Wieszaki ścienne są najbardziej optymalnym rozwiązaniem, które nie wymaga dużo miejsca, a zapewni odwieszenie dużej ilości kurtek i płaszczy, nawet w czasie domowej imprezy, na którą zostało zaproszonych wielu gości. Bardziej wyrafinowanym wzornictwem i finezją mogą poszczycić się wieszaki wolnostojące. Wieszaki o nietypowym kształcie (W35 Halmar), nowoczesnym wyglądzie (W53 Halmar), albo klasyczne stojaki na odzież wierzchnią (W30 Halmar).

By przysiąść na chwilę i wygodnie zawiązać buty, przydatne są stojaki na buty i ławeczki w jednym. Takie kombo pozwoli w jednym miejscu zastosować dwa rozwiązania. Przydatne zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych domowników.

Dla utrzymania spójnej stylistyki wnętrza dobrze jest kompletować wieszaki, stojaki na buty(https://meblemakarowski.pl/stojaki-na-buty-do-przedpokoju) i ławeczki w jednym stylu. Wybierając sklep, warto zwrócić uwagę czy produkt znajduje się w magazynie. Niska cena, szybka wysyłka i bezpłatna dostawa na terenie Polski, to z pewnością atuty najlepszych internetowych sklepów meblarskich.

Reprezentacyjny hol czy wąski korytarz?

Podchodząc do zaprojektowania przestrzeni przedpokoju warto zadbać o jego oświetlenie i dobór kolorów. Wąskie, nieustawne korytarzyki, z którymi często mamy do czynienia w blokach, warto optycznie powiększyć za pomocą:

  •       jasnych barw
  •       dużych luster
  •       dobrego oświetlenia (np. spoty sufitowej na całej powierzchni sufitu)
  •       minimalistycznego stylu

W przypadku gdy korytarz nie posiada wnęk, idealnych pod zagospodarowanie na szafy do zabudowy, półki czy wieszaki, warto pomyśleć o zagospodarowaniu takiego miejsca, nawet kosztem sąsiadującego pomieszczenia. Sztucznie stworzona wnęka na szafę, pozwoli nam schować wierzchnie ubrania i zachować estetykę wnętrza.

W przypadku przestronnych korytarzy i holi wejściowych, pole do popisu względem projektowanego wnętrza jest o wiele większe. Ciekawym akcentem może być wzorzysta tapeta, ozdobny żyrandol czy kinkiety podkreślające dekoracje ścian. Komody, wieszaki, stojaki na buty i ławeczki wyeksponowane w przestronnym holu, stanowią przydatne i ozdobne elementy, przyciągając uwagę swą formą i stylem.

Tagged