Przedłużanie rzęs czyli perfekcyjne, uwodzicielskie spojrzenie na dłużej

Zabieg przedłużania rzęs podkreśla głębię oczu i ułatwia codzienne szykowanie się do wyjścia. Dobrze przedłużone i wystylizowane rzęsy mogą sprawić, że oko będzie optycznie powiększone, a spojrzenie wyraziste. Zabieg wykonany przez profesjonalistów w salonie kosmetycznym jest bezpieczny, coraz łatwiej dostępny i może pomóc zaoszczędzić sporo czasu przy wykonywaniu codziennego makijażu.

Co sprawia, że przedłużanie rzęs z roku na rok zyskuje oraz więcej popularności?

Przedłużanie rzęs, zaraz obok makijażu permanentnego, jest idealnym zabiegiem dla zapracowanych i zabieganych kobiet, które pragną dbać o swój nienaganny wizerunek bez niepotrzebnego tracenia czasu na codzienny makijaż.
Przedłużone lub zagęszczone w salonie kosmetycznym rzęsy wyglądają na tyle wyraziście, że nie ma potrzeby podkreślania ich tuszem. Spojrzenie jest wyraziste, głębokie, a oczy nie są narażone na obciążanie i podrażnianie ich kosmetykami. Kolejnym plusem jest brak konieczności wykonywania demakijażu, co oznacza również mniej podrażnień od źle dobranych kosmetyków i więcej czasu dla siebie.

Jakie są najpopularniejsze metody przedłużania rzęs?

Salony kosmetyczne, takie jak np. Euforia w Lublinie, najczęściej proponują zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs za pomocą:

  • metody 1:1, czyli najpopularniejszej z metod przedłużania i stylizacji rzęs, która polega na doklejeniu rzęsy syntetycznej do rzęsy naturalnej (w proporcji jedna do jednej). To pozwala uzyskać zagęszczone, wydłużone i przyciemnione rzęsy, uzyskując subtelny i naturalnie wyglądający efekt. Stylistki mogą wykonać doklejanie rzęs tak, aby wydłużyć kąciki oczu lub otworzyć optycznie oko.
  • metod objętościowych 2:1, 3-4D i 5D+, polegających na przyczepieniu od 2 do 5 rzęs sztucznych do jednej naturalnej. Rzęsy są cieńsze, by możliwie jak najmniej obciążyć te naturalne. Metody te są dedykowane dla osób o cienkich i rzadkich rzęsach i pozwalają osiągnąć bardzo spektakularny efekt.

Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs w salonie kosmetycznym jest zupełnie bezbolesne i trwa zazwyczaj około dwóch 2 godzin. Stylistka rzęs dokleja je w zależności od wybranej metody w ilości od 1 do 5 rzęs syntetycznych do rzęsy naturalnej, stwarzając efekt pięknego wachlarza. Doczepiona rzęsa wypada razem z naturalną, której długość życia wynosi około 2 miesięcy. Warto więc uzupełniać rzęsy co 3-4 tygodnie, aby utrzymać zadowalający efekt. Do zabiegu przedłużania rzęs stylistki najczęściej wybierają rzęsy kaszmirowe lub jedwabne, które są bardzo lekkie i skrętem przypominają naturalne rzęsy.

Chcąc zaoszczędzić czas i energię poświęcaną na codzienny makijaż oraz mieć pewność ładnego, zadbanego wizerunku, warto zdecydować się na zabieg przedłużania rzęs w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Tagged