Reserved sukienki – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Zakupy online w dzisiejszych czasach są niezwykle popularne. Możemy bez wychodzenia z domu kupić wszystko. Zakupić możemy w sieci nie tylko ubrania, ale nawet artykuły spożywcze. Bardzo często przeglądając ofertę Reserved sukienki mamy ochotę na wybór idealnej dla siebie. Kupując w sieci musimy wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu sukienki oraz jak dobrać rozmiar odpowiedni.

Wymiary podstawowe

Zanim się zdecydujemy na zakup konkretnej sukienki z oferty Reserved sukienki warto przejrzeć dokładnie jej opis. Uwagę szczególną powinnyśmy zwrócić uwagę na wymiary poszczególne sukienki.

Zanim będziemy się zastanawiać, czy wybrać sukienkę w rozmiarze S, czy też M, musimy poznać swoje dokładne wymiary. Dlatego krokiem pierwszym, jaki zrobić należy, to zmierzenie swojej sylwetki. Rozmiarami kluczowymi jest obwód klatki piersiowej, bioder oraz talii. Zależnie od fasonu oraz kroju sukienki wymiary poszczególne będą bardziej czy też mniej znaczące .

Jeśli już znamy swoje wymiary dokładne sylwetki, porównać możemy je z tymi, które nam deklaruje producent. Uwagę szczególną warto zwrócić uwagę na rozmiar sukienki w piersiowej klatce. Jeśli wybieramy rozmiar zbyt mały, to sukienka będzie opinała i nieco zniekształcała wygląd naszych piersi. Jeśli zaś wybierzemy odciętą sukienkę w talii lub też przylegającą do ciała, to dokładnie porównajmy wymiary z samym obwodem sukienki.

Długość sukienki

Należy także mieć na uwadze samą długość sukienki, jaką zainteresowane jesteśmy. Określenie sukienki „przed kolanko” lub też „za kolanko” nie oznacza zawsze tego samego. Dlatego też zmierzyć najlepiej długość od ramion do miejsca, w którym kończyć się powinna sukienka. Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy sukienka zakupiona okaże się za krótka. Zawsze długość sukienki w sklepie internetowym brać należy z przymrużeniem lekkim oka. Dla pewności załóżmy lepiej dwa do trzech centymetrów zapasu na długości. Pamiętajmy także, że długość ma znacznie nie tylko w przypadku sukienek krótkich, ale także długich. Szczególnie gdy chcemy kupić sukienkę do samej ziemi. Wówczas jej długość odpowiednia musi być, aby sukienka się nie okazała przed kostki lub też nie sunęła się po podłodze.   

Warto także zwrócić uwagę na to, jak producent sukienki określa dokładnie jej długość. Czy mierzona jest ona od ramion, czy też on innego miejsca. Te same wymiary następnie sprawdźmy na sylwetce swojej. Również pamiętajmy o samej długości rękawa. Szczególnie gdy chcemy zakryć ręce do samych nadgarstków. Za krótki rękaw nie wygląda to zbyt estetycznie, szczególnie podczas formalnych spotkań.