Różeniec górski to roślina naturalnie występująca na terenie Syberii, a konkretniej w górach Ałtaj. Za sprawą swoich prozdrowotnych właściwości staje się coraz popularniejsza także w Polsce – chociażby pod postacią suplementów i preparatów roślinnych. Poznaj jego niezwykłą moc i włącz go do codziennej diety!
Różeniec górski, czyli złoty korzeń. Moc zamknięta w niepozornej roślinie
Roślina określana jest mianem złotego korzenia, gdyż słynie z ponad 200 czynnych biologicznie substancji. Różeniec górski znany jest ze swoich właściwości antydepresyjnych i antystresowych. Nie bez powodu zatem ekstrakt z tej rośliny jest obecny w wielu preparatach i suplementach dla osób pracujących w warunkach silnego i długotrwałego stresu. Fantastyczne odprężające i uspokajające działanie różeńca zachęca do tego, aby sięgać regularnie po produkty, które mają go w swoim składzie. Roślina ta jest, obok bijącej rekordy popularności ashwagandy, jednym z popularniejszych adaptogenów roślinnych.
Jakie najważniejsze właściwości lecznicze ma różeniec górski?
Różeniec górski warto stosować w okresach obniżonego nastroju. Wspomaga powrót do pełni sił witalnych, a także wspiera w przezwyciężeniu przemęczenia. Znakomicie sprawdza się w przypadku niedoboru snu, nadmiaru stresu i ogólnego, tak fizycznego, jak i psychicznego, przeciążenia organizmu. Ponadto roślina ta wspomaga procesy koncentracji, dlatego też znakomicie sprawdza się jako uzupełnienie codziennej diety, zwłaszcza w przypadku osób intensywnie uczących się czy wykonujących pracę umysłową. Różeniec, dzięki temu, że dodaje energii oraz ogranicza negatywne skutki stresu, może być naturalnym zamiennikiem kawy. Sprawdza się w przypadku osób wykonujących pracę zmianową, które wykazują zmęczenie i problemy z koncentracją. Poza tym różeniec zmniejsza poczucie braku energii, dlatego wspiera osoby intensywnie trenujące.
Jakie jeszcze pozytywne skutki płyną z użytkowania różeńca górskiego?
Różeniec górski może zmniejszać odczuwalne skutki stanów przedcukrzycowych. Wspiera również spalanie tkanki tłuszczowej, przyspieszając jego tempo. Wiele osób, które doceniają prozdrowotne właściwości tej rośliny, nazywa ją kawą XXI wieku. Szczegółowe informacje na temat specyfikacji różeńca górskiego (określanego też jako rhodiola rosea czy korzeń arktyczny) znajdziesz na stronie internetowej https://vitashop.pl/ziola/rozeniec-gorski/.
Dlaczego warto bliżej zainteresować się złotym korzeniem?
Złoty korzeń, bo również tym mianem określa się często różeniec górski, słynie również ze swoich właściwości przeciwnowotworowych. Wspiera także mózg, działając ochronnie i zapobiegając pojawieniu się chorób neurodegeneracyjnych. Co ważne, korzeń arktyczny ma również działanie antyoksydacyjne, dlatego opóźnia procesy starzeniowe organizmu. Szereg prozdrowotnych właściwości czyni go niezwykle interesującym produktem, który warto włączyć do codziennej diety po to, by wspomagać swój organizm każdego dnia.