Second hand czy zwykły sklep? Gdzie kupować ubrania?

Chcesz zakupić sukienkę, spodnie lub koszulkę? Zapewne skierujesz swe kroki do galerii handlowej, sklepu stacjonarnego albo sklepu online popularnych marek. Ale czy wiesz, że podobne, a często nawet takie same ubrania, co w zwykłych sklepach, kupisz w second handach? W tym artykule skupimy się na podstawowych różnicach pomiędzy tymi dwoma rodzajami sklepów.

Second handy to inaczej sklepu z odzieżą używaną. Istnieją w Polsce już od wielu lat, ale dopiero od kilku pojawiły się w internecie. Obecnie w sieci powstaje coraz więcej sklepów, często nazywanych komisami z używanymi ubraniami, w których możesz kupić wysokiej jakości odzież i dodatki.

Second hand online – tanio. A w zwykłym sklepie?

Podstawowa różnica pomiędzy second handem a zwykłym sklepem odzieżowym dotyczy ceny. Second hand https://fajneciuchy24.pl/ oferuje bogaty asortyment ubrań w bardzo korzystnej, czasem wręcz śmiesznie niskiej cenie. Kurtki, płaszcze, sukienki, swetry czy jeansy kosztujące kilka-kilkanaście złotych są na wyciągnięcie ręki. Ciuchy używane w stacjonarnych second handach można natomiast kupić w cenie za kilogram.

Sklep internetowy z odzieżą używaną zapewnia znacznie korzystniejsze ceny niż zwykłe sklepy, tzw. sieciówki. Nawet w okresie wyprzedaży w sieciówkach nie znajdziesz bowiem jeansów czy płaszczy kosztujących tak mało. Kwestia ceny stanowi więc podstawową różnicę pomiędzy lumpeksem a zwyczajnym sklepem. A jak jest z jakością ubrań?

Odzież używana sklep internetowy vs odzież nowa w sklepie stacjonarnym

Choć pozornie mogłoby się wydawać, że secondhand oferuje wyłącznie rzeczy używane, to w rzeczywistości jest inaczej. W dobrych sklepach z łatwością znaleźć można rzeczy nowe, często jeszcze z papierowymi metkami. Co ważne, sama odzież używana także jest dostępna w bardzo dobrym stanie. Skończyły się czasy, gdy ubrania w lumpeksach to były rzeczywiście ubrania „z drugiej ręki”, nierzadko w kiepskim stanie, z dużymi wadami. Obecnie to często świetnej jakości stroje. Nawet gdy są to ubrania używane, to i tak w przynajmniej dobrym stanie.

Ciuchy te nie odbiegają więc jakością od ubrań ze zwykłych sklepów. Co oczywiste, odzież w zwyczajnych sklepach jest po prostu nowa, często nawet niemierzona przez innych klientów. Jeśli ktoś poszukuje wyłącznie nowej odzieży z metkami, to zakup w zwykłych sklepach zazwyczaj okazuje się lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku zakupu odzieży na prezent. Jeżeli natomiast szukasz świetnej jakościowo odzieży dla siebie, to po co przepłacać? Korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup stroju czy akcesoriów z lumpeksu.

Zróżnicowany asortyment

Jeśli chodzi o zróżnicowanie i ilość dostępnych ubrań i dodatków, to oba rodzaje sklepów pozostają na podobnym poziomie. Zarówno w jednym, jak i w drugim sklepie znaleźć można mnóstwo różnego rodzaju ubrań. Zaletą zwyczajnych sklepów jest większy wybór rozmiarów. Decydując się natomiast na zakupy w second handzie, można natrafić na oryginalne „perełki” zakupowe i ubrania jedyne w swoim rodzaju.

Tagged