Ślub i wesele jesienią – czy to dobry pomysł?

Dzień ślubu i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu Młodej Pary. Przyszli małżonkowie zazwyczaj decydują się na ślub latem lub zimą. Dużo rzadziej terminy imprez planowane są na jesień, która zwykle nie jest brana pod uwagę. Często słyszymy, że jesień to ryzykowny termin na wesele, ze względu na pogodę i ponurą atmosferę. Prawda jest jednak taka, że jesienią można zorganizować równie wspaniałe przyjęcie, jak w każdej innej porze roku! Wystarczy odrobina kreatywności i pomoc specjalistów od ślubów!

Wesele jesienią – zalety

Dwór Korona Karkonoszy proponuje Młodej Parze dwa rozwiązania – ślub i wesele można zorganizować zarówno w ich pięknych ogrodach, jak i w jednej z dwóch sal balowych. Dzięki temu, niezależnie od pogody można wybrać najbardziej odpowiadające nam rozwiązanie.

Wesele jesienią, zapewni nam niepowtarzalny klimat! Pogoda wcale nie musi pokrzyżować przyszłym małżonkom planów dotyczących ślubu na zewnątrz. Zespół Doradców Ślubnych, których oferuje wspomniany wcześniej Dwór Korona Karkonoszy, może przygotować przepiękną scenerię ślubną na zewnątrz, a po złożeniu przysięgi, wszyscy goście zostaną skierowani do pięknej sali, w której odbędzie się wesele.

Ślub jesienią daje również przewagę na korzyść niepowtarzalnych filmów i zdjęć pamiątkowych. Piękna żółto – czerwona sceneria i odpowiednio przygotowany ogród z dekoracjami ślubnymi, na długo pozostanie w pamięci gości! Malowniczy klimat będzie stanowił perfekcyjne tło do pamiątkowych fotografii, innych niż pozostałe.

Kolejnym plusem organizowania wesela jesienią jest kuchnia! Potrawy, podawane w formie szwedzkiego stołu lub bezpośrednio serwowane gościom, mogą zostać dopasowane do tematyki i specjalnie przygotowane przez szefa kuchni. Catering w Dwór Korona Karkonosze ma aż 300 różnych potraw do wyboru! Para Młoda może zaskoczyć swoich gości zupą z dyni lub grzybowym crème brulee. Brzmi, wygląda i smakuje znakomicie!

Pomysły na wesele jesienią

Śluby i wesela jesienią, charakteryzują się niezwykłą atmosferą oraz niezwykłymi kolorami. Jesienne wesela to doskonała okazja do pobudzenia swojej kreatywności i wykonania niepowtarzalnych dekoracji sali balowej! Najpopularniejszy jest oczywiście motyw liści, który pojawia się niemal wszędzie – od dekoracji na stole, przez winietki po sztuczne, cukrowe liście na weselnym torcie.

Młode Pary, które decydują się na wesele jesienią, często wykorzystują również naturalne drewno np. do wykonania lampionów na stoliki, jako podstawki pod dekoracje, a nawet w formie prezentów dla gości! Wystarczy zaopatrzyć się w wypalarkę do drewna i na wyciętych okręgach, napisać podziękowania za przybycie.

Jesień to także idealny czas na małżeńskie sesje zdjęciowe. Pożółkłe liście na drzewach i ziemi to idealna sceneria do pięknych kadrów, które profesjonalni fotografowie na pewno wykorzystają w rewelacyjny sposób! Jeśli chcielibyście kogoś sprawdzonego, warto zapytać Wedding Planera, który pomaga w organizacji wesel w Dworze Korona Karkonosze. Dwór posiada listę sprawdzonych fotografów, DJ, fryzjerów, kosmetyczki, a nawet cukierników!

Czy wesele jesienią to dobry pomysł?

Naszym zdaniem TAK! Mamy nadzieję, że przekonaliśmy również Was, że jesień ma swój wyjątkowy klimat, który warto wykorzystać do stworzenia niezapomnianych wspomnień na całe życie.

Tagged