Śpiwory dla dziecka w wózku – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Śpiwory dla dziecka w wózku sprawdzają się znacznie lepiej od klasycznego okrycia w postaci zwykłego kocyka. Ich ogromną zaletą jest to, że bardzo dobrze chronią przed zimnem i wiatrem. Tym samym nadają się wprost idealnie na chłodniejsze, jesienne i zimowe dni. Na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie? Podpowiadamy.

Czym się kierować wybierając śpiworek dla dziecka w wózku?

Kupując śpiworek dla dziecka w wózku, należy kierować się przede wszystkim rodzajem zastosowanych do jego produkcji materiałów. Kluczowe znaczenie ma tkanina wewnętrzna, która powinna być delikatna, wytrzymała i łatwa w utrzymaniu czystości. Praktycznie wszystkie śpiworki posiadają zazwyczaj wielowarstwowe poszycie zewnętrzne. Wykonane ono jest na przykład z ortalionu lub wysokiej jakości tkanin używanych w ubraniach dla profesjonalnych alpinistów. Większość śpiworków posiada także specjalną powłokę, która poprawia ich właściwości. Dzięki temu najlepsze modele charakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć. Tym samym doskonale sprawdzają się w miesiącach jesienno-zimowych, chroniąc maluszka przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Wybierając śpiworek, należy także upewnić się, że jego rozmiar będzie odpowiednio do konkretnego modelu wózka. Większość sprzedawanych produktów ma uniwersalne wymiary. Nie powinno być więc problemu z dopasowaniem śpiworka do standardowych rozmiarów wózka. Dużo bardziej istotne znaczenie ma natomiast swoboda przeprowadzenia niewielkiej regulacji. Niektóre modele śpiworków wyposażone są w system pozwalający w zaledwie kilka chwil dopasować go do postury małego dziecka. Są one zazwyczaj wyposażone w niewielkie rzepy.

Dlaczego warto zainwestować w dobry śpiworek do wózka?

Może się wydawać, że zakup śpiworka do wózka jest zbędnym wydatkiem. Zwłaszcza jeśli posiadamy grubszy, zimowy kocyk o odpowiednich wymiarach. Nie zastąpi on jednak w żaden sposób dobrego śpiworka. Wszystko dlatego, że nie jest on odporny na zmienne warunki pogodowe, a zwłaszcza na deszcz lub śnieg, ponieważ szybko nasiąka wilgocią. Jest także ciężki i niewygodny. Natomiast śpiworek jest zaprojektowany w taki sposób, aby w maksymalnym stopniu dopasowywać się do kształtu postury małego dziecka. Otula ciepłem i równocześnie nie przegrzewa w trakcie cieplejszych dni. Materiał w nim zastosowany zapewnia optymalny komfort termiczny, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Szeroki wybór wysokiej jakości śpiworków można znaleźć między innymi w sklepie https://www.wozki-foteliki.pl/31-spiwory.

Tagged