Stylowe ubrania vintage – gdzie ich szukać?

Styl vintage cieszy się coraz większą popularnością. Trzeba jednak przyznać, że znalezienie prawdziwych modowych perełek wcale nie jest proste. Autentyczna moda luksusowa jest bardzo droga, a niebanalne stylizacje raczej nie opierają się na modzie z sieciówek. Gdzie w takim razie szukać?

Styl vintage – co warto mieć w swojej szafie?

Gdzie kupować ubrania vintage?

Styl vintage – co warto mieć w swojej szafie?

Styl vintage opiera się w dużej mierze na rzeczach z minionych epok. Zamiast mody z sieciówek i zakupu bluzki, którą nosić będzie pół miasta, miłośniczki stylu vintage skupiają się na poszukiwaniu ubrań z innej epoki, które obecnie są modne. Możliwości jest kilka.

  • Możesz postawić na poszukiwanie luksusowych, markowych rzeczy, ale z drugiej ręki. Dzięki temu w twojej szafie znajdą się wyjątkowe bluzki, spódnice czy inne ubrania, za które nie zapłacisz majątku. 
  • Jeśli nie chcesz wydawać na stylizacje tak dużych środków (nawet moda luksusowa z drugiej ręki kosztuje niemało), możesz postawić na elementy uzupełniające garderobę. Pasek lub torebkę Louis Vuitton wykorzystasz do wielu różnych stylowe, a natychmiast odmienią one każdy zestaw. 
  • Oryginalne dodatki z pewnością pomogą w tworzeniu stylu vintage – apaszki, biżuteria, wyjątkowy kapelusz to dodatki, których możesz szukać także wśród lokalnych marek odzieżowych. 

Przede wszystkim jednak nie bój się eksperymentów – możesz łączyć bluzkę z sieciówki, ze spódnicą znalezioną w second handzie i luksusową torebkę. Jeśli znajdziesz piękną jedwabną halkę z lat 90., możesz przepasać ją paskiem i nosić jako sukienkę. 

Gdzie kupować ubrania vintage?

Jeśli zależy ci na zakupie naprawdę bardzo ciekawych, oryginalnych i markowych ubrań w stylu vintage, z pewnością sprawdzą się komisy z modą luksusową, takie jak Pyskaty Zamsz. To miejsce, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, takie jak buty Luis Vuitton. Z pewnością można ciekawych propozycji szukać na portalach sprzedażowych online. Na Vinted czy eBay można znaleźć ciekawe propozycje. Warto jednak wiedzieć, czego się szuka, inaczej można utonąć w liście zupełnie nieinteresujących cię ofert. Miejscem, w którym można szukać stylówek vintage są także second handy, tutaj jednak wiele zależy od szczęścia. Warto wybierać też miejsca, które cieszą się dobrymi opiniami. Osobną kategorię tworzą vintage shopy, w których ubrania przed wystawieniem na sprzedaż się wybierane i selekcjonowane. Z pomocą przyjść mogą także grupy tematyczne na FB oraz organizowane coraz częściej (szczególnie w dużych miastach) targi mody vintage. 

Tagged