Stylowe wózki spacerowe

Wózek spacerówka to niezwykle ważny element wyprawki, który towarzyszyć będzie opiekunom i dziecku przez dłuższy czas i musi sprostać rozmaitym wymaganiom. W wielu wariant tego typu funkcjonalny dodatek również świetnie wygląda i doskonale wpisuje się w miejskie trendy. Po wózek spacerowy rodzice sięgają, gdy dziecko zaczyna już siadać i jest zainteresowane otaczającym światem. To idealny moment, na to, by porzucić gondolę i przejść na lżejszą opcję. W wielu wariantach oczywiście jest to tylko zmiana funkcji, bo stelaż jest jeden i dzięki adapterom można zamontować do niego nawet fotelik samochodowy.

Kiedy przyda się wózek spacerówka?

Najczęściej wózki spacerowe dostępne na https://www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/spacerowe/p/2_4 są przeznaczone dla dzieci od szóstego miesiąca życia. Co istotne różnorodność modeli i rozwiązań sprawia, że bez problemu można dopasować idealny dodatek do swoich potrzeb. Nowoczesny lekki wózek spacerowy ma więc szereg funkcji. Można ustawić siedzenie do pozycji leżącej, zmienić kierunek ustawienia rączki, a kompaktowe wymiary sprawiają, że korzystanie z komunikacji miejskiej, wind, schodów będzie prostsze. Poza tym są rozmaite możliwości składania, wiec bez problemu można dopasować wózek do miejsca w bagażniku samochodu. Warto również przy wyborze spacerówki zwracać uwagę na komfort malucha. Koniecznie muszą być pasy bezpieczeństwa, niezastąpiony jest regulowany podnóżek oraz regulowane oparcie, które pozwoli na odpoczynek w czasie spaceru.

Jaki wózek spacerowy wybrać?

Spacerówki to bardzo szeroka kategoria. Wiele osób decyduje się na zakup wózka wielofunkcyjnego. Wówczas wystarczy wpaść miękką gondolę i rozłożyć siedzisko na płasko, aby zapewnić optymalne warunki maluchowi od pierwszych dni życia. Starsze będą mogły natomiast siedzieć w wózku przodem lub tyłem do kierunku jazdy w różnych pozycjach. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – najczęściej większe wózki Baby Design mają większe amortyzowane koła, regulowaną rączkę, bardzo pojemny kosz na zakupy oraz barierkę oraz szereg przeróżnych akcesoriów. Tego typu wózek składany zapewni wygodę i maluchowi i opiekunom, choć nie będzie należał do najmniejszych.

Sięgnij po lekki wózek spacerowy na co dzień

Lekka spacerówka typu parasolka to doskonała opcja dla osób, którym zależy na wygodzie. Bez problemu można ją przenosić, wnieść po schodach i szybko złożyć do niewielkich rozmiarów. Zmieści się więc wszędzie – i w małym mieszkaniu i w samochodzie. Tego typu wózki są doskonałe na przykład na wyjazdy, bo małe koła i często nierozkładany typ siedziska nie będą wygodne na co dzień. W tej kategorii mieszczą się również spacerówki dla osób, które często podróżują samolotem. Kompaktowy wózek będzie się mieścić w standardowych lukach bagażowych popularnych linii lotniczych, a całość jest lekka i wygodna.

Coraz częściej rodzice sięgają po wózki na przykład marki Maxi Cosi, które są przygotowane do jazdy po trudnym terenie. Oczywiście tu duże znaczenie mieć będzie rodzaj kół oraz stabilna konstrukcja. Muszą się sprawdzać na każdej nawierzchni i oczywiście zapewnić maluchowi bezpieczeństwo. Koła są amortyzowane i wyjątkowo zwrotne. Obracają się o 360 stopni, ale można je zablokować, co jest wygodne podczas jazdy po wyboistym, nierównym podłożu. Dziecko może podróżować w pozycji siedzącej, a przekładana rączka pozwala dostosować funkcje do swoich potrzeb. Warto również zadać o to, by spacerówka była wykonana z wytrzymałych i wodoodpornych materiałów. W naszym klimacie niezastąpiona jest także folia przeciwdeszczowa i śpiworek na zimę, które zabezpieczają malucha przed wychłodzeniem i zamoczeniem.

Tagged