Szafy i skrzynie ogrodowe – do czego mogą się przydać?

W ogrodach wykorzystuje się wiele rodzajów wyposażenia, które ma sprawić, że przydomowa przestrzeń stanie się jeszcze wygodniejsza i praktyczniejsza dla wszystkich użytkowników. Obok standardowych produktów wypoczynkowych wiele osób decyduje się na ustawienie na tarasach skrzyń i szaf ogrodowych. Dlaczego warto umieścić w ogrodzie tego typu meble? Do czego mogą się one przydać i czym się kierować podczas dobierania odpowiedniej konstrukcji? O tym wszystkim napiszemy w dzisiejszym artykule.

Szafy i skrzynie ogrodowe – meble na balkon, meble na taras, meble garażowe

Podstawą wyposażenia każdego ogrodu są oczywiście wygodne zestawy rekreacyjne, składające się z sofy, foteli lub krzeseł i stolika, tworzących przestrzeń do swobodnego i przyjemnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie jest to jednak jedyny rodzaj konstrukcji do ustawienia na zewnątrz.

Co jeszcze bywa bardzo pomocne? Nie da się wręcz obyć w przydomowej przestrzeni bez praktycznych mebli do przechowywania ogrodowego wyposażenia. W tej roli sprawdzają się zwłaszcza szafy i skrzynie ogrodowe, jak choćby te od Bazkar. Gdzie je wykorzystać? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Większość modeli to jednak produkty o sporej uniwersalności. Da się bowiem łatwo znaleźć rozwiązania na tarasy, balkony lub wolnostojące w ogrodzie. Niektórzy decydują się nawet na użycie ich w przydomowych garażach i warsztatach, by zagwarantować sobie ład i porządek w miejscu do pracy.

Do czego służą szafy ogrodowe – różne oblicza magazynowania

Co takiego da się przechowywać w skrzyniach ogrodowych? To niezmiernie uniwersalne schowki. Idealnie nadają się do magazynowania sprzętów przydatnych w ogrodzie, jak narzędzia i preparaty ogrodnicze. W meblach tarasowych bez trudu mieszczą się natomiast dodatkowe przedmioty do rekreacji (poduszki, koce) lub akcesoria do grillowania. Taka konstrukcja przydaje się również fenomenalnie do ukrycia zabawek, z których nasze pociechy korzystają w przydomowej przestrzeni. W warsztatach i kącikach majsterkowiczów w takim meblu ukrywa się natomiast części lub wszelkie potrzebne narzędzia, by zawsze znajdowały się pod ręką oraz były odpowiednio posegregowane i zabezpieczone przed przypadkowym uszkodzeniem.

Jak wybrać idealną skrzynię ogrodową – praktyczne wskazówki

Czym się kierować podczas poszukiwań skrzyni lub szafy ogrodowej? Najważniejsza jest oczywiście kwestia gabarytów, dopasowanych do dostępnej przestrzeni oraz potrzeb magazynowych. Niektórzy decydują się chętnie na skrzynie wielofunkcyjne. To intrygujące konstrukcje stworzone zwłaszcza z myślą o mniejszych tarasach czy balkonach. Zapewniają miejsce do magazynowania, a przy tym są wygodnym siedziskiem lub praktycznym stolikiem, umożliwiającym optymalne wykorzystanie dostępnego metrażu.

O czym jeszcze pamiętać? Również wnętrze mebla musi być zaprojektowane tak, by spełniać oczekiwania użytkowników. Niektórzy potrzebują wielu półek i szufladek, by ukryć w nich mniejsze elementy. Inni szukają rozwiązania pozwalającego na schowanie dużych sprzętów, jak choćby podkaszarka czy piła. Jeśli chcemy skutecznie zabezpieczyć zawartość mebla przed dziećmi, zwierzętami lub złodziejami, warto zdecydować się na modele zamykane na klucz, by mieć pełną kontrolę nad tym, kto ma dostęp do wnętrza szafy.

Nie zapominajmy też o tym, że szafa ogrodowa najczęściej jest przechowywana na zewnątrz, co oznacza ekspozycję na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Dlatego najlepiej wybierać konstrukcje z trwałych materiałów, odpornych na wilgoć, zalanie wodą i promieniowanie UV.

W końcu szafa ogrodowa ustawiona na tarasie lub balkonie powinna wpisywać się w estetykę całej przestrzeni, by nie niszczyć aranżacji i nie zakłócać harmonii miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Sporo ciekawych inspiracji można znaleźć choćby na stronie: dom-dom.pl.

Wygodne i stylowe ogrody – inspiracje aranżacyjne dla każdego

Meble do magazynowania do ogrodu powinny być jak najlepiej dopasowane do przestrzeni i potrzeb użytkowników. Na szczęście szeroki wybór dostępnych rozwiązań sprawia, że wszyscy mogą znaleźć rozwiązanie zarówno na ciasny balkon, jak i obszerny taras. Dzięki temu każde miejsce staje się znacznie wygodniejsze.

Tagged