Szał wirtualnej karty kredytowej

Co roku coraz większa liczba osób pada ofiarą oszustw związanych z kartami kredytowymi. Szacuje się, że około 20% tych osób obwinia transakcje online za takie wpadki. Wirtualne karty kredytowe, które oferują kontrolowane kody do płatności i istnieją od prawie siedmiu lat. Powoli zyskują na popularności.

Panaceum na oszustwa finansowe

Pojawienie się technologii informatycznych w związku z wprowadzonymi w obieg kartami kredytowymi sprawiło, że życie stało się bardzo wygodne. Prawie wszystko można zakupić za jednym kliknięciem myszy. Zwiększyła się w ten sposób podatność na oszustwa. Oszuści po odebraniu karty i numeru PIN mogą dokonać transakcji online i doprowadzają wielu z nas do rozpaczy.

Obawiano się, że wraz z nasileniem oszustw internetowych zwiększających luksus przeprowadzanie wszelkich transakcji finansowych może odejść w przeszłość. Ale tak się nie stało. Twórca kart kredytowych, płatniczych jest o krok przed oszustami. Lukratywna propozycja biznesowa, którą firmy obsługujące karty kredytowe stworzyły dla siebie, nie mogła „umrzeć powolną śmiercią”. Panaceum znalazło się w samym wirtualnym świecie, a dżinem wyjętym z butelki są wirtualne karty kredytowe.

Co to jest wirtualna karta kredytowa?

„Wirtualna karta kredytowa” to karta, która istnieje w wirtualnym świecie. Nie ma fizycznego kształtu ani rozmiaru. Ważność karty jest również ograniczona daną transakcją. Karta stała się modna, dzięki czemu transakcje mogą być dokonywane w cybernetycznym świecie. Bez użycia fizycznej karty. Ma to na celu zapewnienie użytkownikowi bezpieczeństwa transakcji. Wirtualna karta kredytowa pomaga robić zakupy w sieci z jednorazowym numerem karty kredytowej. Może być użyta tylko do określonej transakcji. Dzięki wirtualnej karcie kredytowej możesz chronić swoje konto przed manipulacjami. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.aliorbank.pl/wlasna-dzialalnosc/rachunki/karty-dla-firm/wirtualne-karty-platnicze-dla-firm.html.

Podstawowe działanie wirtualnej karty

Za każdym razem, gdy transakcja ma zostać wykonana za pomocą karty kredytowej, pojawia się opcja wygenerowania wirtualnej karty kredytowej. Odbywa się to za pomocą „okna dialogowego”, które pojawia się na ekranie i pyta, czy chcesz użyć wirtualnej karty kredytowej. Korzystanie z wirtualnej karty kredytowej, zapewnia ochronę Twoich finansów. Największą zaletą wirtualnych kart kredytowych jest to, że właściciel wirtualnej karty nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie nieautoryzowane zakupy dokonane z jego konta. Kolejną zaletą wirtualnej karty kredytowej jest to, że za każdym razem generuje się nowy numer. Dlatego więc nie ma możliwości użycia niewłaściwego. Korzystając z tej karty, możesz mieć pewność, że dokonana przez Ciebie transakcja jest bezpieczna. Na ekranie pojawia się okno dialogowe informujące, że informacje przekazywane do sieci są zaszyfrowane za pomocą najnowocześniejszych metod szyfrowania.

Ku przestrodze!

Nie przechowuj danych karty w komputerze ani w wiadomości e-mail, zwłaszcza jeśli udostępniasz komuś swoje urządzenie. Wprowadzając dane karty online, musisz upewnić się, że strona jest bezpieczna. Jeśli prosisz stronę internetową tylko o informacje, nie musisz podawać danych karty. Jeśli o to poproszą, natychmiast się wyloguj.

Tagged