Szamponetki do włosów — co warto wiedzieć przed zakupem

Natłok obowiązków w szkole lub w pracy, zabiegane popołudnia, odkładane sprawy — w biegu nie zawsze potrafimy znaleźć czas na wizytę u fryzjera. Szukasz szybkiego sposobu na odświeżenie koloru fryzury? A może chcesz zakamuflować niechciane odrosty? W dodatku potrzebujesz czegoś, co zadziała szybko i skutecznie? Dowiedz się, jak może Ci w tym pomóc kolorowa szamponetka do włosów.

Do czego służą szamponetki koloryzujące?

Szamponetka to produkt do nietrwałej koloryzacji, który sprawdza się zarówno na włosach naturalnych jak i farbowanych. Nie posiada amoniaku, dlatego uzyskany kolor możesz szybko wypłukać. Wystarczy do tego już kilka do kilkunastu myć. Najtrwalsze odmiany tego produktu utrzymują się do 24 spłukań. Szamponetki do włosów pozwolą Ci uzyskać przepiękne refleksy, pokryć odrosty lub przyciemnić pasma. Nie ma możliwości rozjaśnienia fryzury za ich pomocą. Ogromną zaletą tego typu produktu jest to, że zastosowane prawidłowo, zmywają się równomiernie, bez pozostawiania nieestetycznych plam. Warto wiedzieć, że szamponetka trzyma się dłużej na pasmach zniszczonych. Dzieje się tak dlatego, że barwnik łatwiej wnika w uszkodzone, rozchylone łuski, które są charakterystyczne dla uszkodzonego włosa.

Czy szamponetki są bezpieczne?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek produktu koloryzującego do włosów zalecane jest wykonanie próby alergicznej na niewidocznym skrawku skóry. Pod warunkiem jej przeprowadzenia, nie istnieją przeciwskazania do stosowania szamponetki u kobiet ciężarnych, czy karmiących piersią.

Czy szamponetki niszczą włosy?

Szamponetka nie jest produktem, który wnika w głąb włosa. Jej działanie jest powierzchowne, a koloryzacja tymczasowa. Nie ma możliwości, aby trwale zmieniła Twój kolor. Co więcej, nie posiada w składzie substancji utleniających, dlatego nie niszczy struktury włosów. Niektóre jej składniki mogą wysuszać, dlatego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie pasm po zabiegu. Najlepiej sięgnąć po ulubioną odżywkę lub maskę.

Jak używać szamponetek?

Szaponetki sprzedawane są zwykle w pojedynczych saszetkach, przeznaczonych do jednorazowego użytku. Jeśli Twoje włosy są dłuższe niż do ramion, zaopatrz się w dodatkowe opakowanie. Raz otwarta szamponetka koloryzująca powinna być zużyta w całości. Otwarty, przetrzymywany produkt nie nadaje się do użytku.

Farbę nakładamy na wilgotne, umyte szamponem pasma. Rozprowadzamy ją po całej długości. Jeśli zależy nam na pokryciu odrostów, zaczynamy od nasady włosów i dopiero po chwili aplikujemy kosmetyk na resztę fryzury. Szamponetkę zostawiamy na czas wyznaczony przez producenta. Zwykle jest to od 20 do 40 minut. Następnie zmywamy pod bieżącą wodą tak długo, aż strumień będzie czysty.

Szamponetki koloryzujące — co jeszcze warto wiedzieć?

  • Szamponetki blond sprawdzą się wyłącznie na włosach jasnych lub rozjaśnianych.
  • Szamponetki dla brunetek stosowane przez blondynki powinny być używane ostrożnie. Refleksy po wyjątkowo głębokich odcieniach mogą utrzymywać się nawet po kilkunastu myciach.
  • Rude szamponetki mogą nieco bardziej wysuszać włosy. Należy pamiętać o zastosowaniu odżywki po ich użyciu.
  • Kolorowe szamponetki w rozmaitych odcieniach to świetna inspiracja na Halloween lub karnawał.
  • Końcowy kolor szamponetki na włosach może się różnić w zależności od tego, czy jest ona nakładana na włosy naturalne, czy farbowane.

Koloryzacja szamponetką jest prosta i nie wymaga specjalnych narzędzi, ani umiejętności. To świetne rozwiązanie na szybkie odświeżenie fryzury lub tymczasową metamorfozę. Jeśli zastosujesz się do zaleceń producenta, z pewnością uda Ci się osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Wybierz odpowiedni wariant kolorystyczny i przekonaj się sama!

Tagged