Szukasz kremu do rąk? Sprawdź jak wybrać!

Krem do rąk to kosmetyk uniwersalny, który powinien znaleźć się w każdej damskiej torebce. Skóra dłoni na każdym kroku narażona jest na uszkodzenia, co wiąże się z jej bolesnym pękaniem i pieczeniem. Dłonie z zaniedbaną skórą nie prezentują się atrakcyjnie, a przecież to one powinny stanowić naszą wizytówkę. Dlaczego konieczne jest stosowanie kremu do rąk? Jaki krem wybrać, by był skuteczny i chronił nasze dłonie? Podpowiadamy!

Dlaczego warto używać kremu do rąk?

Skóra na dłoniach często ulega uszkodzeniom. Spowodowane jest to wykonywaniem codziennych obowiązków, na przykład sprzątaniem lub pracą przy dokumentach biurowych. Bolesne podrażnienia dłoni są także skutkiem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Mowa przede wszystkim o mrozie, który wysuszając delikatną skórę dłoni, powoduje bolesne popękania. Skóra uszkadza się również wtedy, kiedy regularnie jest narażona na działanie drażniącej chemii obecnej w detergentach, na przykład myjących lub piorących. Co więcej, za pogorszenie stanu dłoni odpowiedzialne jest także zbyt częste używanie płynów dezynfekujących do rąk, których skuteczność opiera się na silnym alkoholu.

By unikać pękaniu skóry na dłoniach, które mogą być bardzo dotkliwe, niezbędny okazuje się krem do rąk! W jego składzie znajdują się cenne i odżywcze składniki, które działają ochronnie na skórę, przynosząc natychmiastową ulgę i ukojenie. Kremy do rąk odpowiedzialne są także za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, co sprawia, że staje się sprężysta i mniej podatna na pojawienie się suchych skórek. Zadbane i nawilżone dłonie potrafią dodać pewności siebie i sprawiają, że każdy manicure prezentuje się lepiej. 

Jaki krem do rąk będzie najskuteczniejszy?

Zanim kupimy krem do rąk, warto zaznajomić się, jakich składników powinno się szukać w jego składzie. Nie każdy krem będzie równie skuteczny, więc konieczne jest znalezienie takiego, który posiada wszystkie pielęgnacyjne składniki odpowiedzialne za nawilżenie i odżywienie. Jakich komponentów warto szukać w skutecznych kremach do rąk? Witamin, szczególnie A i E, mocznika, pantenolu, olejów i maseł roślinnych oraz gliceryny. Wszystkie te substancje mają działanie ochronne, nawilżające i łagodzące podrażnienia. Wpływają również na proces gojenia się naskórka, co jest niezwykle ważne, gdy dłonie pieką i bolą. W dobrych i przynoszących pozytywne rezultaty kosmetykach zbawienne działanie ma także wyciąg z aloesu i lanolina. A co z parafiną? Jej działanie opiera się na tworzeniu na skórze warstwy okluzyjnej, czyli bariery, dzięki której wszystkie składniki odżywcze kremu działają silniej i skuteczniej. Nie warto więc wystrzegać się parafiny w kremach do rąk, bo nie wyrządzą one skórze żadnej szkody.

Jak często używać kremu do rąk?

Kremu do rąk można używać tak naprawdę cały czas. Częstotliwość zależy głównie od osobistych preferencji. Czym skóra jest bardziej sucha i zniszczona, tym częściej powinno stosować się krem do rąk, który przyniesie dłoniom ukojenie. Na rynku dostępne są kremy o lekkich lub bardziej treściwych formułach. Te delikatne cechują się szybkim wchłanianiem, więc sprawdzą się dobrze do aplikacji w ciągu dnia. Kremy do rąk bazujące na cięższych olejach roślinnych rekomendowane są na noc, bo ich czas wchłaniania jest znacznie dłuższy. By krem na noc działał jeszcze lepiej, warto na nakremowane dłonie założyć bawełniane rękawiczki. Taki zabieg sprawi, że skóra na dłoniach rano będzie nie do poznania! 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://ziaja.com/c/kremy-i-maski-do-rak-1329