Torby papierowe czy materiałowe? Co wybrać?

Torby materiałowe i torby papierowe to z perspektywy dobrostanu Matki Natury znacznie lepszy wybór niż torby foliowe i jednorazowe foliówki, czyli tzw. zrywki. Jednak sposób, w jaki można wykorzystać ekotorby bawełniane i torebki papierowe, znacznie się od siebie różni. Co wybrać – torby z bawełny czy torby papierowe?

Czy torby papierowe są ekologiczne? Kiedy warto je wybrać?

Torby papierowe są przyjaźniejsze naturze niż torebki foliowe. Podobnie jak folie także papier można poddawać recyklingowi, a to ważna informacja, biorąc pod uwagę szacunki dotyczące rodzaju odpadów komunalnych. Wyliczenia wskazują, że nawet 1/3 odpadów to papier. Myśląc o torbach papierowych jak o ekologicznej alternatywie dla toreb foliowych, warto wziąć pod uwagę, że do wyprodukowania jednej torby papierowej potrzeba czasem nawet dwa razy więcej energii niż do wytworzenia torebki z folii. Przy tym szacuje się, że zaledwie 2% plastikowych opakowań jest poddawane recyklingowi, a to najważniejsza różnica, która działa na korzyść toreb papierowych.

Jeśli chcesz wykorzystać torebkę papierową do zapakowania upominku albo stawiasz na torebki papierowe reklamowe, bez wątpienia jest to lepszy pomysł niż wybór torby foliowej. Po pierwsze, wpisuje się w coraz powszechniejsze dążenie przedsiębiorstw do zmniejszania liczby odpadów. Po drugie, torby papierowe białe lub szarobrązowe łatwo zadrukować logotypem czy dowolną grafiką. Można także zdecydować się na samodzielne naniesienie logo firmy, np. za pomocą specjalnej pieczątki. Co ważne, papier jest efektowniejszym opakowaniem niż torba foliowa.

Torby bawełniane – ekologiczny i trwały wybór

Zwróć również uwagę na torby bawełniane jako gadżety reklamowe. Bawełna to trwały materiał, który łatwo utrzymać w czystości, a przy tym jest odporny na rozciągnięcie i przetarcia. W przeciwieństwie do toreb papierowych z bawełnianych warto korzystać, nawet kiedy pada deszcz czy śnieg. W torbie bawełnianej możesz nosić zakupy o znacznie większej wadze niż w torbie papierowej. Dodatkową zaletą ekologicznych toreb z bawełny jest możliwość wygodnego zawieszenie akcesorium na ramieniu. Możesz wybrać także torby z krótszymi uchwytami albo podwójnymi – do noszenia na ramieniu albo w dłoni.

Torby bawełniane ekologiczne są również chętnie obsadzane w roli praktycznego gadżetu reklamowego. Duży wybór kolorów i gramatury bawełny sprawia, że z łatwością znajdziesz produkt, który będzie kolorystycznie współgrał z Twoją grafiką albo logotypem Twojego przedsiębiorstwa. Możesz wybrać również torbę dwukolorową, w której kolor ramion kontrastuje z resztą. Trafiony wybór ułatwiają również zróżnicowane kroje toreb – możesz zdecydować się np. na prosty model albo pojemniejszy z szerszym dnem i bokami.

Jak wybrać gadżet reklamowy z nadrukiem? O czym warto pomyśleć?

Podjęcie decyzji o tym, czy lepiej kupić torbę papierową reklamową, czy ekologiczną torbę bawełnianą z nadrukiem, ułatwi określenie celu, któremu ma służyć. Torby z nadrukiem reklamowym powinny być trwałe, tak aby klienci czy pracownicy korzystali z nich jak najdłużej. Dzięki temu, że przedsiębiorca decyduje się na zlecenie przygotowania toreb materiałowych z logo firmy, zyskuje dodatkowy nośnik reklamowy. Z kolei osoba obdarowana taką torbą może wygodnie nosić w niej zakupy, strój na zajęcia fitness czy książki z biblioteki. Wiesz już też, że na używaniu bawełnianych toreb wielorazowych korzysta przyroda, a przy okazji również Twój portfel. Bez wątpienia takie rozwiązanie niesie ze sobą same korzyści.

Szukasz praktycznej i pojemnej torby materiałowej? Możesz wybrać ekotorbę uszytą z wysokiej jakości bawełny z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 – po prostu przejdź do ecotorby.pl!

Tagged