Tych kosmetyków nie może zabraknąć w damskiej torebce

Damska torebka to zaczarowane miejsce, w którym na pewno znajdziemy wszystko, czego aktualnie potrzebujemy. Warto jednak raz na jakiś czas skorygować jej zawartość i sprawdzić, czy niczego nie brakuje. Na poniższą listę trafiły kosmetyki z serii must-have. Nie zajmują dużo miejsca, a w podbramkowej sytuacji są nieocenioną pomocą. W damskiej torebce powinny być przynajmniej niektóre z nich.

Balsam do ust

Przydaje się zarówno latem, jak i zimą. Usta potrafią pękać w najmniej oczekiwanych momentach, chociaż faktycznie zimą są bardziej narażone na wysuszenie i spękanie. Balsam nie zajmuje dużo miejsca w kosmetyczce. Najwygodniej kupić taki w sztyfcie.

Krem do rąk

Ne ma chyba nic gorszego od suchej i spękanej skóry na dłoniach. Odruchowo pocieramy nimi i próbujemy przywrócić naturalną elastyczność. Zamiast moczyć je w wodzie, co da odwrotny efekt, lepiej nosić w torebce mały krem do rąk.

Puder matujący

Puder matujący robi dokładnie to, na co wskazuje jego nazwa. Jest ratunkiem dla kobiet z cerą tłustą lub mieszaną, szczególnie w upalne dni. Kiedy skóra zaczyna się błyszczeć, wystarczy użyć pudru matującego. Skóra będzie miała naturalny i świeży wygląd przez cały dzień. Dla wygody najlepiej nosić w torebce niewielką puderniczkę z wbudowanym lusterkiem.

Bibułki matujące

Co prawda bibułki nie są typowym kosmetykiem, ale trafiają do tego zestawienia ze względu na dużą funkcjonalność. Dzięki nim można łatwo usunąć z twarzy nadmiar sebum. Co ciekawe – bibułki można stosować nie tylko na czystą skórę, ale też na makijaż. Bibułka wchłonie nadmiar sebum, ale nie rozmaże makijażu.

Korektor

Co prawda korektora używa się przy robieniu makijażu, ale może on służyć także jako ratunek w nagłych sytuacjach. Nigdy nie wiadomo, kiedy na twarzy pojawią się zaczerwienienia lub wypryski – a zwykle pojawiają się w najmniej odpowiednich momentach. Korektor w sztyfcie rozprawi się z nimi błyskawicznie.

Pomadka lub błyszczyk

Mimo obietnic producentów większość pomadek i błyszczyków „zjada się” w ciągu dnia. Niepomalowane usta niestety robią „złą robotę”, twarz może się wydawać całkowicie pozbawiona makijażu. Jeszcze gorzej wyglądają mocno pomalowane oczy przy niepomalowanych ustach. Szminka lub błyszczyk w torebce pomoże szybko odświeżyć kolor ust i nadać im nieco objętości.

Chusteczki nawilżane

Wiele kobiet nosi je w torebce po prostu dlatego, że dają poczucie bezpieczeństwa. Można nimi umyć ręce i twarz, a w podróży także inne części ciała. W razie potrzeby można z ich pomocą zrobić demakijaż.

Antyperspirant w sprayu

Co prawda antyperspirantów używa się po kąpieli, ale zdarzają się sytuacje awaryjne. Wtedy właśnie na scenę wkraczają chusteczki nawilżane i antyperspirant w sprayu. Wystarczą dwie minuty, by uratować sytuację.

Mini zestaw do makijażu

Czyli po prostu zestaw kosmetyków niezbędnych do pomalowania oczu, bo całą resztę już mamy – puder, błyszczyk i korektor zostały opisane wyżej.

Tusz do rzęs, eyeliner i cień do powiek to absolutne minimum by szybko poprawić makijaż. To też sposób błyskawiczną metamorfozę – niewiele trzeba, by dzienny makijaż zamienić w wieczorowy.

O tym, które kosmetyki trafią do torebki, każda z pań powinna zadecydować sama. Pod uwagę warto wziąć tryb życia, rodzaj cery, codzienne nawyki, a także charakter wykonywanej pracy. W niektórych zawodach trzeba perfekcyjnie wyglądać przez cały dzień, w innych można sobie pozwolić na więcej luzu.

Tagged