W jaki sposób dobrać rozmiar Reserved buty? Poznajmy podstawowe zasady

Wybór rozmiaru właściwego obuwia jest kwestią kluczową. Szczególnie, gdy robimy zakupy w sklepie internetowym. Wbrew pozorom rozmiar Reserved buty nie jest wcale taki oczywisty, jakby się nam mogło wydawać. Od czego rozmiar jest zależny? Z czym wiążą się trudności? Czym się kierować przy zakupie nowych butów?

Lubimy tę markę

Uwielbiamy Reserved buty. Są to buty naprawdę świetne jakości. Musimy mieć świadomość, że marki obuwnicze nie stosują jednej rozmiarówki uniwersalnej. Wielkość obuwia się różni zależnie od producenta. Na przykład rozmiar 38 to wartość przybliżona i umowna. U konkretnego producenta rozmiar 38 może być mniejszy czy też większy, niż u innego producenta. Wymaga to z niczego innego jak z braku standaryzacji w zakresie rozmiaru danego obuwia. W praktyce każda z marek interpretować może dany rozmiar na indywidualny sposób. Z tego właśnie względu najlepsze internetowe sklepu nie pracują na tabeli rozmiarów ujednoliconej. Jest ona jedynie tabelą orientacyjną.

Rozmiar obuwia powinien każdorazowo być wypadkową naszej długości stopy oraz przypisanego do niego typu obuwia czy też specyfiki konkretnego producenta. Ostatnia jest niezwykle istotna z punktu widzenia osoby kupującej. Jeśli nosimy z powodzeniem parę butów marki Reserved, to powinniśmy przy tym konkretnym rozmiarze pozostać. Jest to naprawdę ważna informacja.

Zwróćmy uwagę na model obuwia

Rozmiar obuwia się różni zależnie od modelu wybranego. Warto te modele wybierać, które będą idealnie współgrały z kształtem naturalnym naszej stopy. Najczęściej obuwie z czubkami spiczastymi powinny być kupowane o jeden rozmiar większe, aniżeli buty z innym typem zakończenia. Buty spiczaste są znacznie wygodniejsze dla osób, które posiadają wąskie stopy. Przy stopach szerszych, nawet dobre buty na długość zakończone noskiem w szpic czy też mające szycie w części najszerszej stopy powodować mogą niezwykle nieprzyjemny ucisk. Podczas zakupu kozaków zwrócić warto uwagę także na rodzaj zapięcia. Osoby o podbiciu wysokim będą się komfortowo czuły w butach, które zapinane są na zamek. Jeśli poszukujemy butów zimowych z futerkiem, powinniśmy na pewno uwzględnić rozmiar większy. Buty do uprawiania aktywności fizycznej także powinny być z zasady kupowane o jeden rozmiar większe.

Gdy mamy problem z zakupu butów w odpowiednim rozmiarze, to powinniśmy się udać do stacjonarnego salonu Reserved. Możemy wówczas przymierzać buty do woli i wyjdziemy z naprawdę udanymi zakupami. Jest to naprawdę świetne wyjście. Buty będą na naszej stopie leżały idealnie.