Wory pod oczami przyczyny – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Worki pod oczami pojawiają się z bardzo wielu powodów. Także wory pod oczami przyczyny to temat rzeka. Zagłębmy się nieco w ten temat.

Problem wielu kobiet

Wory pod oczami przyczyny są niezmiernie ważne dla wielu kobiet. Okazuje się, że jest to problem naprawdę wielu Polek. Okazuje się, że co czwarta kobieta ma ten problem.

Opuchlizna powiek dolnych jest wynikiem zastojów limfy w podskórnych tkankach. Przyczyny są bardzo różne. Skłonność do tejże przypadłości odziedziczyć można po rodzicach, często się pojawia także z wiekiem, gdy spada samo napięcie okrężnego mięśnia oka, przez co słabną tkanki wokół niego.

Na worki pod oczami także można zapracować sobie trybem życia. Pojawią się z dużym prawdopodobieństwem u osób, które zarywają regularnie noce, nadużywają alkoholu, papierosów czy też nie dbają o dietę. Występują także coraz częściej u osób, które prowadzą raczej siedzący tryb życia. Wówczas limfa krąży wolniej.

Worki pod oczami mają także osoby, które uwielbiają się opalać. Popuchnięte powieki dolne mogą także świadczyć o choroba układu krążenia, chorobach serca, chorobach tarczycy, chorobach nerek, w których następstwie dochodzi w organizmie do zatrzymywania się wody, a nawet o samej alergii.

Jak się pozbyć worków pod oczami?

Dobra wiadomość jest taka, że worki pod oczami możemy zmniejszyć czy też zamaskować w ten sposób, że przestaną nas szpecić oraz dodawać lat. Opuchlizna będzie znacznie mniejsze, jeśli wieczorem wywietrzymy dokładnie pokój, przed snem wypijmy szklankę wody i będziemy spały z głową na poduszce. Warto rano przemyć twarz wodą nieco chłodniejszą oraz zastosować których ze sposobów sprawdzonych na worki znajdujące się pod oczami.

Opuchliznę zmniejszyć pomogą lekkie oraz chłodzące i odświeżające żele czy też kremy, które pobudzają krążenie limfy czy też krwi. Najskuteczniejsze są takie, które mają w składzie witaminę K, witaminę C, kofeinę miłorząb japoński, wyciągi ze świetlika, pietruszkę czy też arniki. Po nałożeniu kosmetyku takiego dobrze jest go wmasować w sposób, który świetnie odblokowuje limfatyczne naczynka, pomagając usunąć w ten sposób nadmiar limfy.

Świetne są również łyżeczki schłodzone. Działają na zasadzie podobnej, jak kompres chłodny – po schłodzeniu łyżeczek stalowych w lodówce, należy je umieścić na oczach stroną wygiętą do dołu i tak leżymy jakieś dziesięć minut.

Przydatne okażą się także woreczki z herbatą. Należy ogrzewać je w letniej wodzie przez kilka minut, a później należy je przykładać do opuchlizny. Kofeina, która znajduje się w herbacie zwęża oraz także redukuje sam obrzęk. Z kompresem tego typu poleżeć warto nawet przez jakieś pół godziny.