Wspólne odchudzanie się – rozwiązanie idealne?

Chyba każdy przeżył w swoim życiu sytuację, w której ostatecznie postanowił, że na poważnie zajmie się troską o swoją sylwetkę. Zazwyczaj dzieje się to w okresie noworocznym, gdy wiele osób czyni piękne ciało celem swoich corocznych postanowień. Jednak zazwyczaj dzieje się tak, że osamotnieni w swojej decyzji porzucamy przyjęte niedawno założenia i ponownie staramy się niewolnikami starych nawyków. Jak tego uniknąć?

Dlaczego odchudzanie się w pojedynkę tak często kończy się niepowodzeniem?

Wbrew pozorom budowa zdrowych nawyków niestety nie jest taką prostą sprawą. Najczęściej okazuje się to być przedsięwzięciem długoterminowym, wymagającym dużo samodyscypliny i wewnętrznego samozaparcia. Jeśli robimy coś sami, odpowiadamy tylko przez sobą i zawsze znajdziemy usprawiedliwienie dla swoich decyzji, nawet jeśli głównym motywatorem ich podjęcia jest zwykłe lenistwo. Dlatego często osobiste postanowienie nie wystarczy i potrzebujemy jakiegoś rodzaju motywacji z zewnątrz. Dlatego dobrze jest, jeśli swoją przygodę ze zmienianiem stylu życia nie będziemy zaczynać w osamotnieniu. Coraz więcej specjalistów podziela przekonanie, że warto, aby w walce o zdrowsze życie i zgrabną sylwetkę ktoś nam towarzyszył.

Zalety wspólnego odchudzania się

Wiadomo, razem raźniej. Jeśli decydujemy się na coś z drugą osobą, podejmujemy swego rodzaju zobowiązanie, przez co trudniej jest nam zrezygnować. Można powiedzieć, że  postanowienie o rozpoczęciu odchudzania jest pierwszym krokiem do osiągnięcia celu. Jednak tym, co gwarantuje sukces w drodzego do efektywnego pozbycia się masy ciała jest krok drugi, polegający na znalezieniu współtowarzyszy. Wspólne odchudzanie ma wiele korzyści. Można wówczas nie tylko polecać sobie wzajemnie zdrowe jedzenie, ale także podejmować razem różnego rodzaju aktywności, od wspólnego pójścia na siłownię do regularnych potyczek w gry zespołowe ze znajomymi.

 Turnusy odchudzające – dlaczego warto?

Jednak niestety często jest tak, że akurat w naszym otoczeniu nie ma nikogo, kto byłby zainteresowany zrzuceniem kilogramów. Wtedy trudno jest znaleźć osoby, które rozumiałyby ten problem i podzielały entuzjazm w wizji jego przezwyciężenia. Jednak w ostatnich latach poszerza się oferta usług grupowych, które zrzeszają osoby, które łączy wspólny sens, jakim jest schudnięcie. Przykładem są obozy odchudzające, które w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Jednak dlaczego w ogóle warto wybrać się na tego rodzaju wyjazd? Jedną z najczęstszych przyczyn niepowodzenia w odchudzaniu, tuż obok szybkiej utraty motywacji, jest brak wiedzy na temat dietetyki i sportu. Tutaj niewątpliwą przewagę mają obozy sportowe dla dorosłych. Oprócz wszystkich wymienionych powyżej korzyści, jakie wynikają ze wspólnego odchudzania, do zalet takich obozów możemy zaliczyć zapewnione odgórnie dietetyczne wyżywienie opracowane przez specjalistów znających tajniki efektywnej utraty wagi poprzez odpowiednią dietę i profesjonalnie przygotowany plan treningowy.

Wczasy odchudzające – coś tylko dla bogatych?

Zapewne od razu na wspomnienie o tego typu wyjazdach przychodzi na myśl, że jest to coś, na co mogą sobie pozwolić wyłącznie osoby dysponujące dużym budżetem.  W przypadku wielu rodzajów usług tak właśnie jest, a ludzie niemogący sobie pozwolić na dodatkowy wydatek skazane są na radzenie sobie z danym problemem same. Czy tak jest także w przypadku obozów treningowych? Czy osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy muszą czuć się osamotnione? Na szczęście można znaleźć turnusy, które wcale nie wymuszają na nas skrajnego uszczuplenia swojego budżetu. Cena nie stanowi wówczas przeszkody, a biorąc pod uwagę wszelkie zalety takiego wyjazdu, z pewnością warto. Wspólne odchudzanie pod okiem profesjonalistów to rozwiązanie łączące przyjemne z pożytecznym – możliwość nawiązania ciekawych znajomości i realne efekty. Wypracowane tam nawyki, sumiennie kultywowane także po skończeniu obozu, pozwolą na zachowanie zdrowej masy ciała na długie lata.

Artykuł powstał przy współpracy z Fox Boot Camp.

Tagged