Wybieramy drzwi zewnętrzne do domu parterowego

Osoby rozpoczynające budowę nowego domu coraz częściej decydują się na projekty parterowe. Nic dziwnego. Dom parterowy jest wygodniejszy w użytkowaniu, pokoje nie posiadają skosów i nie trzeba chodzić po schodach. Drzwi wejściowe to ten element wyposażenia domu, który w istotny sposób wpływa na wygląd budynku z zewnątrz, jak również jego efektywność energetyczną. Dlatego przed zakupem drzwi do domu parterowego, warto dokładniej zastanowić się, który model będzie dla nas najodpowiedniejszy.

Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe czy drzwi z dostawką?

Podczas zakupu drzwi do domu, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym czy mają to być standardowe drzwi jednoskrzydłowe, czy może drzwi dwuskrzydłowe albo drzwi z dostawką. Wielu inwestorów podejmuje taką decyzję na etapie wyboru projektu budowlanego. Jednak w związku z tym, że od takiego momentu do zakupu drzwi mija sporo czasu, może zmienić nam się koncepcja. Jeśli warunki budowy na to pozwalają i można poszerzyć otwór drzwiowy, to warto zainwestować w większe, bardziej reprezentacyjne drzwi dwuskrzydłowe albo drzwi z dostawką.

Czym różnią się drzwi dwuskrzydłowe od takich, które posiadają dostawkę? Drzwi dwuskrzydłowe charakteryzują się tym, że oba skrzydła można swobodnie otwierać. Z kolei dostawka do drzwi jest montowana na stałe i stanowi zazwyczaj element dekoracyjny i wizualnie powiększa oraz uatrakcyjnia główne wejście do domu. Warto wiedzieć, że w sprzedaży są różne warianty dostawek, w tym dostawki pełne oraz dostawki z przeszkleniem (np. lustro weneckie).

Drzwi zewnętrzne pełne czy z przeszkleniem?

Kolejnym kryterium wyboru jest wygląd samych drzwi. Pod adresem internetowym https://inspiro.online/drzwi-zewnetrzne-wejsciowe, znaleźć można drzwi pasujące do każdego budynku, w tym także domu parterowego. Sprzedawca postarał się o to, aby w ofercie były zarówno najprostsze, jak i bardziej efektowne modele drzwi pełnych. W związku z czym proponuje zarówno gładkie, jak i tłoczone skrzydła drzwiowe w różnych kolorach (np. antracyt ciemny, antracyt drewnopodobny, orzech ciemny, dąb złoty, mahoń ciemny, biały drewnopodobny, dąb bagienny). Drzwi pełne są idealne do pomieszczeń, które posiadają okno lub są otwarte na salon.

Z kolei jeśli chcemy doświetlić zabudowany przedpokój lub hall naturalnym światłem, warto zamówić drzwi z przeszkleniem. Należy jednak pamiętać, że szyba w drzwiach mimo tego, że jest wyprodukowana zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie efektywności cieplnej, to zazwyczaj obniża wartość współczynnika służącego do jej pomiaru. Niemniej jednak drzwi z przeszkleniem prezentują się nadzwyczaj efektownie i estetycznie. Sklep Inspiro.online proponuje liczne wersje drzwi z przeszkleniem. Chodzi zarówno o jego wielkość, kształt oraz rodzaj szkła i wykończenia ramki. Każdy kupujący może stworzyć drzwi wejściowe zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Drzwi zewnętrze z klamką czy z antabą?

Na koniec pozostało podjęcie decyzji w zakresie sposobu otwierania i zamykania drzwi. Ciągle popularne są drzwi z tradycyjnym zamkiem. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się drzwi z antabą, czyli uchwytem, który mocowany jest na zewnętrznej stronie drzwi. Antaba pełni zatem zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną.

Kupując drzwi zewnętrzne na Inspiro.online możemy być pewni, że otrzymujemy produkt najwyższej jakości. Klamki, zamki i antaby są odporne na zadrapania, korozję i działanie negatywnych czynników atmosferycznych.

Tagged