Wybieramy estetyczne i funkcjonalne szklanki do whisky

Wszyscy miłośnicy whisky doskonale wiedzą, że degustowanie tego wybornego trunku jest zdecydowanie przyjemniejsze, gdy korzysta się z odpowiedniego szkła. Które szklanki do „rudej” będą najbardziej odpowiednie? W jakiej karafce warto ją przechowywać?

W jakim szkle whisky będzie smakować najlepiej? Szklanki kryształowe

Szklanki do whisky bez wątpienia podkreślają smak i wydobywają niezwykły aromat tego trunku. Wybierając je, warto mieć pełną świadomość bogactwa rodzajów i kształtów. Jeśli chodzi o szklanki do whisky, kryształ jest w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem. Za jego stosowaniem przemawia wysoka jakość wykonania, ale też masywność oraz ręczne wykonanie, które pozwala pozbyć się widocznych łączeń na tworzywie. Szklanki kryształowe do whisky kupisz w sklepie internetowym https://www.galerialimonka.pl/.

Szklanka do whisky z szerokim dołem zwężającym się ku górze

Ten tym szklanki charakteryzuje się kształtem, gdzie dół jest szeroki i zwęża się wraz ze zbliżaniem się ku górze. Zaletą tego rodzaju szkła jest wspaniałe wydobycie bukietu. Za jego sprawą każda kropelka wyjątkowego trunku będzie smakować jeszcze lepiej i jeszcze wyraźniej.

Szklanka do whisky Old Fashioned – najpopularniejszy typ

Ten rodzaj szklanki do „rudej” charakteryzuje się grubym dnem, sporą masywnością i niedużą wysokością. To ją najczęściej można spotkać w lokalach gastronomicznych, ale i w polskich domach. Cechą charakterystyczną tego szkła jest duży kontakt trunku z powietrzem, co wpływa na mocniejsze wydzielanie przez niego aromatu. Jest ono idealne do tworzenia koktajli na bazie whisky, ale też niespiesznego sączenia alkoholu w leniwy wieczór.

Kieliszki do whisky – efektowna forma degustacji

Kieliszki to wspaniała forma oprawy wybornych trunków. Wspierają one wydobycie aromatu „rudej”. Mogą kształtem nawiązywać do kieliszków do wina. Czarka jest przymocowana na zgrabnej nóżce, a dodatkowo ma szklaną pokrywkę. Szeroki dół czarki przechodzi w węższy kształt ku górze. Pokrywka pozwala dłużej cieszyć się wyjątkowym, bogatym aromatem i chroni trunek przed jego zbyt szybkim ulatnianiem się.

Snifter – coś dla prawdziwych koneserów

Ulubiony rodzaj szkła do whisky w przypadku prawdziwych koneserów. Czasza w kształcie tulipana została umieszczona na zgrabnej nóżce średniej wysokości. Kształt nie jest dziełem przypadku – ma na celu w jak najpełniejszy sposób wydobyć głębię aromatu. Snifter to doskonały wybór w przypadku tych osób, które nie wyobrażają sobie próbowania alkoholu bez pełnego rozkoszowania się jego zapachem.

W przypadku powolnego sączenia trunku i cieszenia się jego wyjątkowym smakiem w domowym zaciszu warto pomyśleć również o stworzeniu odpowiedniego klimatu. Dobrym pomysłem na pewno będzie zadbanie o bardziej nastrojowe, rozproszone światło. Sprawdź również: Doskonałe oświetlenie nie tylko we wnętrzu czterech ścian.

Karafka do whisky – czy warto po nią sięgnąć?

Karafka do whisky ułatwia przechowywanie trunku. Powinna być wykonana z grubego szkła, na przykład kryształowego. Prezentuje się ona wyjątkowo gustownie i będzie stanowić świetny pomysł na prezent – na przykład na urodziny taty czy dziadka lub na parapetówkę.

Po jakie jeszcze akcesoria do degustacji whisky warto sięgnąć?

W przypadku osób, które fascynują się whisky i poszukują różnych możliwości jej degustacji, warte zainteresowania są także shakery barmańskie oraz kamienie do whisky. Te ostatnie mają tę zaletę, że pozwalają schłodzić alkohol bez konieczności dolewania do niego wody, a więc nie rozcieńczają i nie psują jego smaku.

Tagged