Wybieramy suszarkę do włosów – które funkcje to must-have?

Niektóre panie bez problemu potrafią obejść się bez suszarki, jednak większość żeńskiej populacji z całą pewnością stwierdzi, że jest to jeden z podstawowych sprzętów, wręcz niezbędny, aby właściwie zadbać o swoje włosy. Jak znaleźć dobrą suszarkę?

Misja suszarka, czyli na co zwrócić uwagę szukając modelu idealnego?

Panowie pewnie zastanawiają się o co właściwie chodzi, bo suszarka ma przecież – suszyć włosy. Jednak większość pań wie, że jest to tylko jedno z zadań, jakie stawia się przed tym urządzeniem i bez problemu wskaże co najmniej kilka wariantów. Sposób suszenia i funkcje suszenia mają ogromny wręcz wpływ na zdrowie i kondycję włosów. Inne urządzenia wykorzystywane są przez kobiety na co dzień, w warunkach domowych, a inne w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Te drugie cechują się wyjątkową wytrzymałością, która do sporadycznego korzystania w domu nie jest jednak potrzebna. Dobra, domowa suszarka potrafi wytrzymać nawet kilka ładnych lat! Tylko jak ją wybrać?

Jonizacja

Gdy chcemy cieszyć się doskonałym wyglądem włosów warto wybrać urządzenie wyposażone w funkcję jonizacji. Obecnie cecha ta staje się w zasadzie standardem. Wbudowany w urządzenie jonizator wytwarza jony, które naładowane są ujemnie. Ich obecność sprawia, że włosy nie elektryzują się, są wręcz wygładzane i zyskują niesamowity blask. Wbudowana funkcja jonizacji sprawia, że modelowanie włosów staje się znacznie łatwiejsze.

Sprawdź polecane modele suszarek w tym poradniku:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaka-suszarka-10-porad/

Model z dyfuzorem

Dyfuzor nie jest częścią samej suszarki, ale znajduje się w każdym dobrym zestawie. Wygląda dość charakterystycznie – doczepiana końcówka o dużej średnicy z licznymi wypustkami, które bardzo ułatwiają modelowanie włosów. Jeśli lubimy dobrze i modnie wyglądać lepszym rozwiązaniem są dyfuzory z nieco dłuższymi wypustkami, jednak jeśli zależy nam, aby szybko i sprawnie zyskać drobne, efektownie wyglądające loki – lepiej wybrać model z nieco krótszymi. Dla osób, które planują regularnie korzystać z takiego rozwiązania zdecydowanie lepiej sprawdzą się suszarki, których moc jest nie mniejsza niż 1000 W.

Golarka męska to prezent idealny dla Twojego faceta, sprawdź którą wybrać:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaka-golarka-10-porad/

Regulacja mocy nadmuchu oraz temperatury

Włosy, aby wyglądały zdrowo i pięknie muszą być odpowiednio pielęgnowane. W przypadku suszenia koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, aby posiadała ona możliwość regulacji temperatury, ale także – zimny nawiew. Nie zawsze bowiem potrzeba korzystać z maksymalnej temperatury nawiewu. Wybierając model dla siebie trzeba zastanowić się nad potrzebami. Jednemu wystarczy dwustopniowa regulacja, inny chętnie wybierze wariant nawet z 6-stopniową regulacją. Dlaczego jest to tak ważne? Nie chodzi tu oczywiście o samą funkcję suszenia, lecz o możliwość wykonania odpowiedniej stylizacji.

Funkcje dodatkowe

Asortyment produktów, jakim są suszarki jest obecnie naprawdę ogromny, dlatego można bez problemu znaleźć świetne rozwiązanie, często też w naprawdę atrakcyjnych cenach. Sklepy decydują się na różnego typu promocje oraz wprowadzają kody rabatowe (sprawdź kody rabatowe ze sklepu Komputronik: https://www.komputronik.pl/informacje/kody-rabatowe-komputronik/). To szansa na upolowanie naprawdę fajnej okazji. Pamiętaj jednak, że czasami nie warto kierować się wyłącznie ceną, a zwracać uwagę na jakość i wybrać urządzenie najwyższej jakości.

W przypadku suszarek producenci starają się, aby zadowolenie konsumentów było naprawdę wysokie. Dlatego też w sprzedaży dostępne są modele z różnymi powłokami, które umożliwiają odpowiednie dbanie o włosy. Powłoka ceramiczna sprawia, że temperatura podczas suszenia rozkłada się bardzo równomiernie, co pozwala uniknąć problemów z punktowym przesuszeniem włosów. Godnym polecenia rozwiązaniem jest też powłoka keratynowa, dzięki której włosy będa wyglądały na świetnie odżywione.

Wyposażenie dodatkowe, czyli na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli poza funkcją suszenia planujesz wykorzystywać suszarkę również do modelowania i stylizacji swoich włosów, to poza absolutnie obowiązkowymi funkcjami musisz zwrócić uwagę czy zestaw, którego zakup planujesz posiada odpowiednie akcesoria dodatkowe. Sprawdź czy zestaw zawiera przynajmniej jedną końcówkę do stylizacji w formie koncentratora powietrza oraz czy oferuje regulację temperatury i prędkości.

Posiadacze delikatnie kręconych włosów z całą pewnością docenią możliwości koncentratora, który dzięki temu, że działa na stosunkowo wąskie pasmo włosów nie tylko szybko je suszy, ale pozwala też delikatnie wyprostować.

Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie sprzętu w końcówkę spin curl, która pełni funkcję suszarko-lokówki. Nie każdy jednak wie, że tak jak możliwe jest kręcenie włosów, tak i ich prostowanie. Ale w tym celu skorzystać trzeba ze specjalnej nakładki.

Tagged