Wybieramy żyrandole do pokoju – są znowu modne!

Niektórym z nas żyrandole wciąż kojarzą się z czasami PRL-u lub – nieco inaczej – z luksusowymi wnętrzami pałaców. Tymczasem ten rodzaj oświetlenia znowu staje się trendy. Jest świetnym sposobem na nadanie charakteru całemu wnętrzu, a to do Ciebie należy wybór, w jakiej stylistyce domu będziesz czuł się najlepiej. Żyrandole do pokoju to zarówno lśniące warianty z przepychem, jak i nowoczesne, rozłożyste formy.

Gdzie umiejscowić żyrandol?

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup dekoracyjnego żyrandola do pokoju, umieść go w centralnej części pomieszczenia, w którym najczęściej przebywasz. Prawdopodobnie jest to salon czy też pokój dzienny, może połączony z jadalnią. Ty, Twoja rodzina oraz goście zasiadający w tej najbardziej reprezentacyjnej przestrzeni będziecie mogli cieszyć oko niebanalnym oświetleniem. Dotyczy to zwłaszcza efektownych i bogatych żyrandoli.

Taką ozdobę możesz powiesić nad wspólnym stołem lub ławą, gdzie będzie pełniła funkcję głównego światła, a jednocześnie zachwycała designem. Salon nie jest jednak jedynym miejscem, w którym sprawdzi się ten rodzaj oświetlenia. Wybierając żyrandole do pokoju młodzieżowego lub sypialni, ogranicz poszukiwania do nieco delikatniejszych form, które nie przytłoczą pomieszczeń – zwłaszcza tych o niewielkim metrażu. Żyrandol do sypialni może być mniej ozdobny i umiejscowiony bliżej sufitu.

Wybierz swój styl! Masz duży wybór

Bogactwo dostępnych dziś żyrandoli do pokoju przyprawia o zawrót głowy. Wiesz już, jaka stylistyka będzie rządzić w Twoim domu? Znajdź podkreślające ją oświetlenie.

Od stylu vintage, przez błyszczący przepych, po modernistyczne dzieła sztuki

Jeśli pociągają Cię aranżacje w stylu glamour i luksusowe zdobienia, zainteresuj się kaskadowymi kompozycjami z kryształów i metalowych płytek, które będą odbijały światło i lśniły. Przy takiej lampie uważaj na nadmiar innych dodatków w pokoju – aby nie zrobiło się w nim zbyt kiczowato.

Jeśli tęsknisz za duchem starych czasów i uwielbiasz styl retro lub tradycyjny, prawdopodobnie zachwycą Cię imitacje kandelabrów – pięknych wiszących świeczników. Właścicielom mieszkań w stylu rustykalnym i naturalnym spodobają się nietuzinkowe imitacje poroża wykonane z drewna lub lampy wiszące wykończone metalowymi listkami.

Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań mają jeszcze większe pole do popisu. Żyrandole do pokoju są często zaskakującymi konstrukcjami, które intrygują nawet wtedy, kiedy nie emitują światła. Wiszące kule wypełnione aluminiowymi nitkami, asymetryczne klosze roznoszące blask w każdym kierunku, plątanina wielokolorowych ramion zakończonych małymi żarówkami oraz nadal modne kształty geometryczne będą stanowić bardzo wyraźną dekorację domu. 

Żyrandole do pokoju dziecięcego

Czy żyrandol sprawdzi się w pokoju dziecka? Oczywiście, ale rozsądnym zakupem będzie model o stosunkowo niewielkiej długości. Uwzględnij prawdopodobieństwo zahaczenia o niego jej rękoma podczas zabawy, co może być niebezpieczne zarówno dla żyrandola, jak i dla dzieci. 

Jeśli chcesz zachować młodzieńczy styl pokoju, wybierz żyrandole w ciekawych, pobudzających kreatywność kształtach. Nietuzinkowe nowoczesne żyrandole do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego są w stanie zadowolić Was wszystkich. Rodzice zaspokoją potrzebę estetycznego wystroju, a dzieciaki – chęć sięgania po niecodzienne, a wręcz szalone rozwiązania.

Gotowy na zakupy?

W dobrych sklepach internetowych z lampami, takich jak elampy.pl, znajdziesz ogrom możliwości, niezależnie od preferencji stylistycznych. Co więcej – nawet osoby o niewielkich zasobach finansowych mogą sobie pozwolić na efektowną zmianę wystroju. Interesujące propozycje możesz nabyć zarówno za kilkaset, jak i za kilka tysięcy złotych. Jeśli więc właśnie teraz rozglądasz się za żyrandolami do pokoju, nie zwlekaj – odśwież aranżację bez konieczności remontu!

Tagged