Wyzwania związane z blond włosami – jak je okiełznać?

Naturalne blond włosy mogą być trudne w utrzymaniu, ponieważ szybko tracą swój naturalny blask, jeśli nie dba się o nie we właściwy sposób. Mówiąc o farbowanych blond włosach – sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. Uzyskanie odpowiedniego odcienia zajmuje dużo czasu, a utrzymanie tego idealnego koloru może być bardzo trudne – zwłaszcza jeśli naturalnym kolorem są ciemne włosy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wyzwaniach, z jakimi mają do czynienia blondynki oraz jak sobie z nimi poradzić?

  1. Odpowiednia pielęgnacja włosów zaczyna się od doboru kosmetyków – jak je znaleźć?
  2. Zabiegi pielęgnacyjne dla włosów i nie tylko – czego możesz oczekiwać?
  3. Jesteś blondynką – nie sięgaj po kosmetyki dla innych kolorów włosów!

Włosy blond są wyjątkowe pod każdym względem. Jednak, aby cieszyć się ich blaskiem i zachwycać innych trzeba wiedzieć wszystko, o ich prawidłowej pielęgnacji.

Odpowiednia pielęgnacja włosów zaczyna się od doboru kosmetyków – jak je znaleźć?

Nie tylko blondynki, ale wszyscy muszą pamiętać, iż sposobu na piękne, zdrowe włosy trzeba zacząć szukać poprzez dobór odpowiedniego szamponu i odżywki. Zalecany jest szampon bezsiarczanowy, który nie usuwa naturalnych olejków generowanych przez skórę głowy. W innym przypadku mogłoby to prowadzić do wysuszenia, nijakiego koloru i nie wspominając o tym, że może również usunąć kolor. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów blond, na pewno warto zadbać o to, by poza szamponem i odżywką na półce z produktami do pielęgnacji znalazła się też płukanka do włosów. W trakcie rozjaśniania i farbowania włosów stylista nakłada tonik, który ma wyeliminować niepożądane prześwity koloru – niestety z czasem efektem tych starań są żółte, żółto-pomarańczowe lub nawet czerwonawe odcienie. Jeśli je zauważysz, szukaj płukanki, która zawiera fioletowe pigmenty, bowiem one przeciwdziałają temu żółtemu kolorowi.

Zabiegi pielęgnacyjne dla włosów i nie tylko – czego możesz oczekiwać?

Zabiegi na włosy uratują Twoje włosy – i nie tylko. Jeśli jesteś naturalną blondynką, może się okazać, że Twoje włosy są trochę delikatniejsze niż w przypadku pań, które mają inne rodzaje włosów tzn. mogą wydawać się matowe, jeśli nie będziesz o nie dbać. Podobne problemy – w jeszcze większym stopniu – mogą dotyczyć także włosów, które zostały chemicznie rozjaśnione. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby regularnie serwować swoim włosom zabiegi pielęgnacyjne, które zawierają aktywne składniki. To dzięki nim włosy będą mocno odżywione i zregenerowane od wewnątrz.

Jesteś blondynką – nie sięgaj po kosmetyki dla innych kolorów włosów!

Chociaż często okazuje się, iż blond jest kolorem najtrudniejszym do utrzymania – zaletą bycia blondynką jest to, że jeśli chodzi o pielęgnację włosów możesz przebierać w rozwiązaniach, które zostały specjalnie opracowana dla Twojego rodzaju włosów. Czym różnią się od zwykłych zabiegów bądź tych przeznaczonych dla innych kolorów? Cóż, często zawierają te same właściwości co wspomniane płukanki – dodatkowo pomagając się niechcianych brązowych odcieni. Szukaj rozwiązań o dobrym składzie, które faktycznie celują w odbudowę uszkodzonych pasm, a także pomagają uzupełniać argininę – naturalnie występujący aminokwas odpowiedzialny między innymi za piękne włosy. Dodatkowo do pielęgnacji może się przydać mieszanka olejków nawilżających włosy i przywracających im blask. Stylizując fryzurę również powinnaś skorzystać z lakieru dedykowanego do włosów blond, który zawiera cząsteczki odbijające światło i tym samym nadaje im blasku.

Tagged