Zadbaj o swoją skórę przed latem! Włącz do pielęgnacji maseczki na twarz!

Lato to czas wyzwań dla skóry, która jest narażona na wysuszenie, działanie słońca i pogorszenie kondycji. Co zrobić, by przygotować ją na te zmagania? Włącz do swojej pielęgnacji maseczki na twarz, które działają niczym kojący balsam, jednocześnie wspierając naturalne procesy odnowy skóry. Kto powiedział, że latem Twoja skóra nie może być doskonale nawodniona, świeża i piękna?

Co daje włączenie maseczki do pielęgnacji skóry?

Maseczki na twarz to produkty niedoceniane, często pomijane w pielęgnacji. Tymczasem kryje się w nich moc, która zapewnia skórze zachowanie lepszego wyglądu i młodzieńczej świeżości. Po zimie cera bywa zmęczona, a przed nią wyzwania lata – większa ekspozycja na słońce i konsekwencje, związane z fotostarzeniem. Włączenie, jeszcze przed rozpoczęciem lata, pielęgnacji maseczkami sprawia, że skóra jest lepiej przygotowana na wyzwania, jakie ją czekają. Będzie się lepiej bronić przed czynnikami, wpływającymi na pogorszenie jej kondycji.

Jak stosować maseczki, by osiągnąć najlepsze efekty?

Bywa, że choć od czasu do czasu stosujesz maseczkę, nie odczuwasz na stałe widocznych, pozytywnych zmian. Przyczyną najczęściej jest brak regularności. Maseczki na twarz warto aplikować 2-3 razy w tygodniu, by maksymalnie wykorzystywać ich właściwości. Jak je aplikować? Bez względu na to, czy wybierzesz maseczkę w płachcie, kremową czy peel-off, zawsze nakładaj ją na oczyszczoną skórę. Stosuj dwustopniowe oczyszczanie, które najlepiej usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Następnie wykonaj peeling. Dzięki niemu składniki aktywne będą mogły skuteczniej wniknąć w głąb skóry, która będzie pozbawiona bariery, jaką stanowi martwy naskórek. Stonizuj skórę, wykorzystując tonik i na tak zbalansowaną skórę, zaaplikuj maseczkę. Stosuj się zawsze do zaleceń związanych z używaniem kosmetyku. 

Jak dopasować maseczkę do swojej skóry?

Maseczkę z łatwością dopasujesz do potrzeb skóry. Działanie każdego produktu jest opisane na opakowaniu lub na karcie produktu, jeśli kupujesz kosmetyk w sklepie internetowym. Znając swoją skórę, wiesz, czy potrzebuje ona działania anti-aging, odżywiającego czy normalizującego. Jeśli nie masz pewności, jakąś maseczkę zastosować, wybierz maseczkę nawilżającą, która jest produktem bardzo uniwersalnym. Jest doskonała w pielęgnacji każdego typu skóry, bo każda skóra potrzebuje dobrego poziomu nawodnienia, by prawidłowo funkcjonować i optymalnie się regenerować. 

Przy wyborze maseczki, pamiętaj, że mają one różne formulacje. Popularne są kremowe maseczki na twarz, które są łatwe w użyciu i bardzo skuteczne. Możesz też sięgnąć po maseczki w płachcie, które zyskały popularność na fali fascynacji azjatyckimi rytuałami pielęgnacji skóry. Działają one jak kocyk, podgrzewając skórę jej własnym ciepłem, co pomaga składnikom aktywnym skuteczniej się wchłonąć.

Zacznij lato gotowa na wyzwania! Zadbaj o swoją skórę i spraw, by letnie upały były jej niegroźne, a twarz po wakacjach nie zyskała dodatkowych zmarszczek czy przebarwień!

Tagged