Zadbaj o swoje zdrowie i wykonaj USG piersi.

Każda kobieta powinna dbać o siebie i swoje zdrowie, bo tylko wtedy jest w stanie dbać o swoich najbliższych. Taka natura płci pięknej, dlatego należy zacząć od siebie i o swoje piersi. Nie chodzi tylko o to, aby ładnie wyglądały, ale przede wszystkim powinny być zdrowe i regularnie kontrolowane. Jak zadbać o swoje piersi? Zaraz się tego dowiesz.

Jak wygląda usg piersi?

Najważniejsze jest to, że to badanie bezbolesne i ogólnodostępne. Każda kobieta po 30 roku życia mniej więcej raz na dwa lata, a po 50 roku życia raz na rok powinna się udać na taką kontrolę. Najlepiej wybrać się do lekarza przed 10 dniem cyklu, ale nie jest to konieczne i wykonanie badania w innym terminie, również jest wiarygodne. Lekarz przy użyciu głowicy aparatu do usg sprawdzi dokładnie każdy centymetr obu piersi i oceni ich strukturę. Badanie wykonywane jest na leżąco i trwa kilkanaście minut. Nie jest ono nieprzyjemne ani bolesne, dlatego nie powinno się czuć przed nim strachu. Warszawa jest miastem, które oferuje mnóstwo miejsc w których każda kobieta może poddać się temu badaniu. O radę należy zapytać swojego ginekologa lub znaleźć gabinet diagnostyczny w internecie np. rexmedica.pl/badania/usg/usg-piersi.

Po co się wykonuje usg piersi?

Jest to badanie diagnostyczne, które pozwala ocenić i w miarę szybko wykryć wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w budowie gruczołów piersiowych. Jak wiadomo najważniejsza jest profilaktyka, która zdecydowanie zwiększa szansę na przeżycie i skuteczne leczenie w razie wczesnego wykrycia nowotworu lub innych guzów. Ważna jest jednak systematyczność, ,dlatego lekarze tak często apelują nie tylko do kobiet, ale również do mężczyzn, aby namawiali swoje ukochane do regularnych wizyt w gabinetach usg. Tylko to daje ogromne szanse na pokonanie choroby we wczesnym jej stadium. Wiele klinik oferuje kompleksową obsługę i od razu po wykonaniu usg piersi, pacjentka dowiaduje się o tym czy wszystko jest w porządku, czy jednak należy pogłębić diagnostykę. Lekarz szczegółowo odpowiada na pytania kobiety i wyjaśnia to co zawiłe. Rex Medica w Warszawie oferuje zgłaszającym się na badanie kobietom, taką właśnie obsługę na najwyższym poziomie. Wykonywanie usg piersi jest więc bardzo istotne, a wręcz niezbędne, aby zadbać o zdrowie swoich piersi.

Czy każda kobieta może poddać się badaniu usg?

W zasadzie tak i nawet okres ciąży czy też karmienia piersią nie jest czasem złym na to, aby poddać się badaniu usg piersi. Lekarzowi diagnoście może być nieco trudniej ocenić skład gruczołów piersiowych, ale dobry specjalista poradzi sobie z tym doskonale. Dlatego nie warto odkładać badań na później jeśli jest się w ciąży. Badanie jest wskazane także dla kobiet młodszych niż 30 latki u których badania mammograficzne nie dają zadowalających efektów. To uniwersalne, bezbolesne i szybkie badanie bardzo często ratujące ludzkie życie, dlatego nie warto z nim zwlekać, ani się go wstydzić. Dzięki niemu można wygrać życie, a to dla każdej kobiety jest najważniejsze. Najlepiej raz w roku pójść na usg piersi i mieć spokojną głowę o swoje zdrowie.

Tagged