Zafunduj sobie platynowy blond i ciesz się pięknymi włosami

Wybierając kolor farby do włosów, wiele Pań decyduje się na odcienie blondu. Trudno się temu dziwić, bo jest to kolor uwielbiany na przestrzeni wieków. Odmładzający i dodający kobiecego uroku, jest marzeniem wielu kobiet.

Dlaczego warto wybrać odcienie blondu?

Odcienie blondu są uważane za wyszczuplające twarz i nadające jej delikatności. Ciepłe odcienie blondu pasują do wielu typów urody i nawet brunetki mogą doskonale wyglądać w tym odcieniu. Farbowanie w domu przy użyciu dobrej jakości preparatu do koloryzacji, może dać nam wspaniały efekt jasnych włosów. Zanim wybierzemy właściwy odcień, warto poznać swój typ urody i przeczytać wskazówki, jakie odcienie do niego pasują. Można też posłużyć się narzędziem on-line do nakładania wybranego koloru i zobaczyć wizualizację. Dzięki temu na jednym zdjęciu widać obecny kolor i wybrany odcień, a porównanie tych dwóch kolorów jest łatwiejsze niż się wydaje. Ponadto nasze naturalne cechy jak tęczówka, kolor karnacji i kolor włosów powinny być pierwszą wskazówką do wyboru koloru. Jeśli jasna blondynka z jasnymi brwiami i rzęsami, wybierze mocną czerń, może wyglądać dość nienaturalnie i efekt nie będzie taki jak się oczekiwało. Aby uniknąć takich rozczarowań, warto użyć tego narzędzia. 

A może platynowy blond?

Bardzo modny odcień, często wybierany przez kobiety, to wspaniały platynowy blond. Dlaczego jest tak popularny? Jego głównym zadaniem jest podkreślenie naturalnej i dziewczęcej urody. Kiedyś był bardzo modnym kolorem, a obecnie znowu wrócił do łask. Pasuje on do każdego koloru oczu i zarówno do jasnej, jak i ciemnej karnacji. Przyjęło się, że najbadziej pasujący typ urody do tego koloru, to osoba z jasną karnacją i zielonymi lub niebieskimi oczami. Ze względu na dużą popularność tego koloru wśród gwiazd i celebrytek, upowszechnił się jako jeden z ciekawych odcieni do farbowania. Nie każdy się na niego zdecyduje, bo jest dość odważny. Taki kolor pasuje bardziej eterycznej naturalnej blondynce niż brunetce o wyrazistej urodzie. Platyna to częsty wybór znanych osób i jest to dość odważny kolor. Starannie dobrany do naszej urody, zapewni oryginalny efekt i przyciągnie spojrzenia innych.

Poznaj inne odcienie podobne do platyny

Jeśli jednak platyna nie przypadnie komuś do gustu lub obawia się tego koloru, ale szuka czegoś podanego, może skusić się na perłowy blond. Należy do chłodnej palety barw, jest opalizujący i może mieć srebrzyste refleksy. W połączeniu ze złocistą opalenizną, stworzy piękny wizerunek na lato. Jest to tak samo odmładzający kolei jak platyna i wymaga użycia najpierw rozjaśniacza do włosów. Nieco podobny do platyny, jest także popielaty blond, który oscyluje w odcieniach srebrnych i szarych. Jest to zdecydowanie zimny odcień, dobry dla jasnej, różowej cery. W zestawieniu z mocno błękitnymi oczami, doda niezwykłego uroku. Co więcej, może doskonale pokrywać siwe włosy i odrosty nie są wtedy tak widoczne. Cała gama odcieni blond gwarantuje wybór dla każdego. Niezależnie od tego, czy wybierze się zimne czy też ciepłe odcienie, z pewnością ten kolor doda uroku i świeżości.

Tagged