Zajście w ciąże – czego możemy spodziewać się podczas starań o dziecko?

Chociaż tak wiele kobiet na świecie wychowało i wciąż wychowuje dzieci – w dalszym ciągu jest to ogromna dawka stresu dla tych pań, które wchodzą dopiero w tą rolę. Nie da się tego raczej uniknąć, bo wszelkiego rodzaju przygotowania zawsze okazują się niewystarczające.

Nie możemy też przecież przewidzieć tego, że częścią tej przygody może być dla nas klinika leczenia niepłodności. W życiu bywa różnie, a ludzki organizm napotyka po drodze problemy, których nie mogliśmy przewidzieć.

Warto na pewno być przygotowanym na każdą opcje – nawet wtedy, gdy w naszej rodzinie nigdy nie było żadnych tego typu problemów. Jednocześnie też nie możemy od razu nastawiać się negatywnie – lepiej zawsze przekonywać samych siebie, że nam się uda. To dopiero po roku nieudanych prób możemy uznać, że czas poprosić kogoś o radę. Pamiętajmy o tym, że czasami przecież zachodzimy też w ciąże zupełnie niespodziewanie i chociaż jest to na pewno szok oraz stres – bez wątpienia w końcu pojawi się u nas też ogromna radość i ekscytacja.

Badanie prenatalne

Bez względu na to, czy jest to ciąża planowana lub nie – przygotuj się na to, że po drodze czeka Cię sporo wyzwań i o wielu sprawach musisz pamiętać. Nie wolno nam oczywiście stosować żadnych używek i musimy dbać o swój organizm lepiej niż robiłyśmy to do tej pory – warto zdrowo się odżywiać, dużo ruszać. Koniecznie są także oczywiście badania prenatalne – to one informują nas o tym, czy nasze dziecko jest zdrowe.

Większość kobiet na szczęście nie próbuje nawet pomijać takich badań, chociaż zdarzają się wyjątki – czasem po prostu boimy się tego, czy aby na pewno są one w 100% bezpieczne. Możesz mieć jednak pewność, że te bardziej inwazyjne badanie prenatalne zlecone zostanie tylko wtedy, gdy będzie to faktycznie absolutnie konieczne. Chodzi tutaj głównie o realne ryzyko poważnych wad rozwojowych płodu.

Klinika leczenia niepłodności

A jeśli nie udaje Wam się zobaczyć pozytywnego wyniku testu – sprawdźcie, co ma do powiedzenia klinika leczenia niepłodności. Być może problem nie jest bardzo poważny i wystarczy tylko coś zmienić w swoim trybie życia – już sam stres potrafi przecież utrudnić zapłodnienie. W klinice wykonane zostanie badanie nasienia i różnego rodzaju testy genetyczne oraz hormonalne. W krótkim czasie na pewno poznamy odpowiedź na nasze pytania i otrzymamy dalszy plan działania. Nie warto przejmować się na zapas – musimy wierzyć w to, że już niedługo na świat przyjdzie nasze wymarzone potomstwo.

Tagged