Zautomatyzuj sterowanie pompą wody wykorzystując szafy sterownicze do domu

Dom i ogród to miejsca, o które przyjemnie jest się troszczyć i które jednak jednocześnie łatwo zaniedbać pod naporem innych zajęć. Tymczasem obsługę studni i zbiorników na płyny możesz powierzyć innym, podobnie jak nadzór nad poprawnością pracy urządzeń wodnych – a wszystko to wykorzystując szafy sterownicze do domu.

Czy szafy sterownicze do domu to dobry pomysł?

Szafy sterownicze, będące niemal samodzielnymi układami elektronicznymi, usprawniającymi pracę z urządzeniami elektrycznymi za pomocą zewnętrznych sensorów, z pewnością są przydatnym (jeśli nie niezbędnym) elementem w dużych zakładach, np. przepompowniach ścieków. Czy rzeczywiście prywatny dom może ich potrzebować? Oczywiście – również i w Twoim domu znajdują się miejsca, w których pracę możesz wydatnie usprawnić, dzięki nowoczesnej technologii. Przyjrzyjmy się kilku z nich, posiłkując się gotowymi produktami z oferty sklep-prawm.pl/szafy-sterownicze-dom-ogrod.

Szafy sterownicze do domu – zabezpiecz się przed zalaniem

Jednym z takich miejsc jest pralnia, jednak równie dobrze możesz myśleć choćby o kuchni lub łazience. Wspólną cechą tych pomieszczeń jest obecność urządzenia (pralki, zmywarki, wanny), które mogłoby ulec awarii (lub o którym mógłbyś zapomnieć), co doprowadziłoby do zalania pomieszczenia. Istnieją jednak szafy sterownicze do domu, które mogą temu zapobiec – jak model ZA1, do którego można podłączyć aż 16 sond (Z-DYNDA), zgromadzonych w dwie sekcje. Sonda taka, umieszczona na podłodze, w razie zalania przesyła odpowiedni sygnał, na podstawie którego szafa uruchamia alarm i zamyka elektrozawór, odcinając dalszy dopływ wody. Nie musisz zatem obawiać się katastrofy, włączając pralkę pod swoją nieobecność.

Steruj pompą w sposób automatyczny

Jeśli posiadasz studnię – tradycyjną lub głębinową – z pewnością zainteresują Cię szafy sterownicze do domu, które zadbają o dobre i długie życie Twojej pompy (model OD2). Wykorzystując sondy konduktometryczne (S-DYNDA) zawieszone na odpowiednich wysokościach w studni, pozwoli na automatyczne wyłączanie pompy w przypadku niewystarczającej ilości wody (zagrożenie suchobiegiem) i włączanie jej, gdy wody jest pod dostatkiem. Dzięki niej nie będziesz musiał ciągle sprawdzać, czy możesz sobie jeszcze pozwolić na pompowanie i ustrzeżesz się od niepotrzebnych awarii.

Monitoruj wypełnienie zbiornika bez wychodzenia z domu

Pompa to tylko jeden z końców instalacji; częstokroć na drugim jest oczko wodne lub basen. Stawiając na szafy sterownicze do domu, np. model OD3, otrzymasz informacje o stanie wody w tych zbiornikach, by móc przedsięwziąć odpowiednie kroki, gdy niski poziom będzie już alarmujący. Z drugiej strony, w przypadku szamba lub zbiornika na wodę deszczową, warto nie przegapić momentu, w którym będzie on bliski zapełnieniu – szafa sterownicza do domu powiadomi Cię o tym używając dźwiękowego lub dźwiękowo-świetlnego sygnału.

Tagged