Zegarki Michel Herbelin – luksus we francuskim wydaniu

W gronie zegarmistrzowskich elit znajdują się m.in. zegarki Michel Herbelin – korzenie tej rodzinnej manufaktury wywodzą się z Francji. Wyróżnia je wysoka jakość wykonania, oryginalny design oraz czerpanie z innowacyjnych rozwiązań i najlepszych komponentów.

Historia marki Michel Herbelin

Michel Herbelin od dziecka pasjonował się inżynierią precyzyjną, dlatego wybrał szkołę zegarmistrzów, a następnie praktykował w jednej z fabryk. Produkowane w niej zegarki nie budziły jego zachwytu, a ich precyzja pozostawiała wiele do życzenia.

W końcu, w 1947 roku, 26-letni Michel założył swoją firmę we francuskim Charquemont… na strychu domu. Od początku stawiał na wysoką jakość wykonania, dobre materiały i eleganckie wzornictwo. Wieś jest położona na granicy francusko-szwajcarskiej, dlatego też jej autor od początku chętnie czerpał z tradycji swoich sąsiadów.

Rozwojowi jego firmy sprzyjała bliskość granicy ze Szwajcarią. Po 18 latach od debiutu pierwszego modelu marka stała się na tyle znana, że nazwę zmieniono na imię i nazwisko założyciela firmy.

Wielopokoleniowy biznes – rodzinna manufaktura

Marka powstała z pasji, ale jest bardzo zaangażowana w rozwój chorologii i nowych technologii. Jean-Claude i Pierre-Miche, synowie Michela, również włączyli się w działania manufaktury, a następnie ją przejęli. Rodzinna manufaktura od momentu powstania cały czas jest w rękach potomków Michela Herbelina. Od 2020 roku stery przejęli wnuki założyciela, Maxime i Mathieu Herbelin.

Co wyróżnia zegarki Michel Herbelin?

Każdy model marki to istna perełka – synonim najlepszych tradycji zegarmistrzowskich i precyzji, a także stylowy design oraz połączenie klasyki oraz nowoczesnych technologii. Marka kieruje swoją ofertę do wymagających klientów i jest tworzona przez mistrzów rzemiosła korzystających z najlepszych rozwiązań szwajcarskich.

Herbelin za priorytet uznawał precyzję i właśnie taki zegarki zaczął produkować – już jego pierwszy model został nazwany „IMPEC”, od „impeccable”, co oznacza „bez zarzutu”. Produkty tej marki nadal słyną z dokładności, do której nie można mieć nawet drobnych zarzutów.

Precyzja to jednak nie wszystko, o czym świetnie wiedziało młodsze pokolenie, czyli synowie Michela – to oni poprosili projektantów, by zwrócili uwagę na technologię kwarcową. Firma postawiła na innowacyjność, poszerzając swoją ofertę – efektem tych prac był m.in. wytrzymały zegarek Michel Herbelin Newport Carbon, który wykorzystywał połączenie stali oraz włókna węglowego.

Poznaj inne modele zegarków Michel Herbelin na: https://dolinski.pl/zegarki-michel-herbelin/

Stylowy dodatek do garderoby

Każdy zegarek tej marki ma unikalny design, ponadto wyróżnia go niezawodność. Cała kolekcja zegarków marki Michel Herbelin wyróżnia się kreatywnością i obejmuje modele w różnych stylach.

Obecnie marka ma na koncie aż 10 milionów sprzedanych zegarków. Nic w tym dziwnego, bo każdy model jest opracowywany z… precyzją oczywiście. Aby wykonać jak najlepszy projekt, proces powstawania każdego kolejnego modelu obejmuje aż 10 kroków, które mają gwarantować perfekcyjny efekt.

Zegarki męskie Michel Herbelin można zestawiać z eleganckim garniturem, ale też marynarką i casualową stylizacją. Z kolei kolekcja zegarków damskich Michel Herbelin prezentuje się niezwykle elegancko i oryginalnie – nie brakuje w niej m.in. czasomierzy biżuteryjnych. Francuska stylistyka i szwajcarskie tradycje są stałymi wartościami marki, które zapewniają jej ponadczasowość i dużą popularność.

Tagged