Zielone wnętrza podczas home office – jak umilić sobie pracę podczas pandemii?

Praca zdalna zdefiniowała codzienność milionów Polaków, przez co biura zostały zamienione na własne cztery kąty. Niemalże z dnia na dzień zmuszeni byliśmy do zmiany trybu pracy, jednak wielu z nas skupiło się wyłącznie na warstwie organizacyjnej. Równie istotny jest wystrój domu – już nawet dwie doniczki z roślinami czy panele z mchu potrafiły odmienić pokój.

Panele z mchu świetnie sprawdzą się jako oryginalne tło do telekonferencji. Nieprzypadkowo piszemy właśnie o naturalnych dekoracjach wnętrz – te bowiem niosą ze sobą szereg zalet. Będzie zielono, będzie naturalnie i nietuzinkowo.

Posiadanie zieleni w mieszkaniu przede wszystkim ubogaca naszą przestrzeń domowo-biurową o walor estetyczny. Któż z nas nie zachwyci się świeżo ściętym bukietem róż czy pięknie rozłożoną i zadbaną monsterą? Kolejnym atutem tego rozwiązania jest prowadzenie aktywnej wymiany gazowej, a tym samym – oczyszczanie powietrza. Rośliny do wnętrz prowadzą fotosyntezę, w której dwutlenek węgla zamieniany jest na tlen, co wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Istotny jest również wpływ roślinności na nasze zdrowie psychiczne – rośliny obecne w pomieszczeniu wpływają na nas relaksująco.

A może bezobsługowe panele z mchu?

Jak wybrać odpowiednie rośliny do wnętrz? Wszystko tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych preferencji, oferta rynkowa jest bowiem bardzo szeroka. Trendem, który ostatnimi czasy sprawdza się zarówno w placówkach firmowych, jak i prywatnych domach, jest instalowanie tzw. bezobsługowych ścian z mchu. Cóż to takiego jest? To  panele z mchu, które przykrywają część (obrazy z mchu) lub całość ściany, tworząc w ten sposób estetyczny efekt porośniętej naturalnie przestrzeni. Jak podkreśla producent paneli z mchu Juko green design rozwiązanie to jest stosunkowo niedrogie, a pielęgnacja niewymagająca, dzięki czemu każdy poradzi sobie z utrzymaniem takiej inwestycji.

Dowiedz się więcej na stronie https://jukogreendesign.pl/oferta/panele-i-sciany-z-mchu/ – nasi doradcy chętni Ci pomogą!

Tagged