Zioła na boreliozę – na jakie warto stawiać?

Borelioza to choroba, którą roznoszą kleszcze. Do jej leczenia stosuje się różne metody, w tym popularne zioła, które można nabyć w sklepach zielarskich i aptekach. Wspomagają działanie lekarstw i wzmacniają organizm to skuteczniejszej walki z dolegliwościami. Na jakie warto postawić? Podpowiadamy.

Jak stosować zioła przy boreliozie?

Wybierając konkretne zioła na boreliozę należy pamiętać o tym, że dużo lepszym działaniem wykazują się specjalnie skomponowane mieszanki. Warto także wiedzieć, że ich stosowanie nie polega tylko na tworzeniu specjalnych naparów i nalewek do spożycia. Niektóre z nich doskonale działają w formie kompresów. Warto wiedzieć, że w przypadku boreliozy dostępne zioła działają zarówno na objawy, jak i przyczynę problemu. Pod warunkiem, że stosujemy się do konkretnych zaleceń dotyczących ich regularnego stosowania. Należy przy tym zwracać uwagę na etykietę i nie łączyć określonych substancji ze sobą.

Jakie zioła warto wybrać do terapii na boreliozę?

W większości przypadków najskuteczniej działają zioła egzotyczne, które pochodzą z Dalekiego Wschodu, w tym z Indii. Jest to między innymi brodziuszka wiechowata, która wspomaga odporność i działa przeciwzapalnie. Traganek błoniasty to kolejna propozycja. Jest to zioło, które już od wielu tysięcy lat jest używane na szeroką skalę w państwach azjatyckich. Działa głównie na objawy i przynosi dużą ulgę. Można także zażywać w pełni bezpiecznie w formie profilaktycznej, po to aby uciążliwe dolegliwości nie powróciły. Ashwagandha należy do ziół adaptogennych, wywodzących się z tradycyjnej chińskiej medycyny. Jest zalecana w przypadku leczenia boreliozy jako uzupełnienie prowadzonych kuracji.

Dlaczego warto stosować terapię ziołową?

W niektórych przypadkach zachorowań na boreliozę leki medycyna konwencjonalna okazuje się nieskuteczna. Bakteria odpowiedzialna za stan choroby może być wyjątkowo odporna na leki. W takim przypadku często sięga się po metody alternatywne, a więc medycynę naturalną w której skład wchodzą terapie ziołowe. Ma to uzasadnienie zwłaszcza jeśli antybiotyki w naszym konkretnym przypadku przestały działać skutecznie lub z jakichś powodów nie jest zalecane ich stosowanie.

Zioła działają antybakteryjnie i zwalczają określone szczepy drobnoustrojów. Dlatego w wielu przypadkach terapia ziołowa okazuje się bardzo skuteczna. Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. W połączeniu z dobrą dietą, aktywnością fizyczną i spożywaniem dobroczynnych przypraw możliwe jest szybsze odzyskanie zdrowia oraz powrót do pełni sprawności.

Tagged