Innowacyjne rozwiązania, które ułatwią parkowanie samochodu na lotnisku

Parkingi lotniskowe rozwijają się w bardzo ciekawym kierunku. Niektóre z rozwiązań są na pierwszy rzut oka dość niepozorne, a są i takie, których wcale nie widać. Mimo wszystko każde z nich może wpływać na decyzję o wyborze najlepszego parkingu.

Jakie ubezpieczenia specjalne potrzebne są dla użytkowników parkingów?

Kiedy szuka się idealnego parkingu lotniskowego,  np. w Krakowie, nie wystarczy tylko porównać, który parking na lotnisku Balice oferuje najniższe ceny. Bardzo istotne jest właściwe ubezpieczenie. O ile standardem jest ubezpieczenie od kradzieży czy pożaru, to warto poszukać parkingów, których właściciele wykupili rozszerzoną ochronę ubezpieczeniową. Nowym trendem – i cokolwiek istotnym, kiedy patrzy się na historię kilku ostatnich lat – są ubezpieczenia obejmujące szkody spowodowane różnymi incydentami pogodowymi. Od powodzi błyskawicznych, przez gradobicia czy nawet siarczyste mrozy – ryzyko takich zdarzeń rośnie z każdym rokiem i właściwa ochrona auta na parkingu, nawet jeśli wpływa na prezentowany przez parking cennik, może być kluczowa. Konkurencyjne ceny oferuje, m.in. Orange Parking. Wskazówki dojazdu na miejsce znaleźć można na stronie https://orangeparking.pl/dojazd/.

Bezobsługowe parkingi lotniskowe w Polsce- perspektywy rozwoju

Utrzymanie obsługi na parkingu to kosztowne rozwiązanie. W związku z tym częściej stosowane są różnego rodzaju rozwiązania cyfrowe – kody, karty czy skanery, które pozwalają na funkcjonowanie bezobsługowych parkingów. Najczęściej w takich przypadkach pracownicy wykonują tylko okresową kontrolę, co zresztą też nierzadko powierza się firmom ochroniarskim, które i tak pilnują terenu i pozostawionych na parkingu samochodów. 

Tym, co czasem cierpi na przejściu na model bezobsługowy, jest wachlarz opcji dodatkowych: transfer lotniskowy, możliwość wydruku karty pokładowej czy nawet skorzystanie z toalety. To jednak bardziej kwestia pomysłu niż konkretnych rozwiązań.

Odkryj różnorodne miejsca stworzone dla każdej grupy użytkowników

Dawniej normą było upychanie na parkingu jak największej liczby samochodów, choćby oznaczało to parkowanie drzwi w drzwi. Oczywiście nadal ważne jest, żeby zmieściło się na placu jak najwięcej aut, jednak na najlepszych parkingach często tworzone są specjalne dodatkowe miejsca.

  • Miejsca dla elektryków – niektóre parkingi lotniskowe zainwestowały w ładowarki do samochodów elektrycznych, więc oczywiście trzeba było wyznaczyć też miejsca dla takich pojazdów.
  • Miejsca dla niepełnosprawnych lub rodzin z dziećmi – w obu przypadkach chodzi głównie o to, żeby zapewnić kierowcom więcej przestrzeni, ale często to również miejsca lepiej utrzymane, o nieco inaczej wykończonej nawierzchni.

Są nawet parkingi, które w odrobinę wyższej cenie wynajmują po prostu przestronne miejsca tym użytkownikom, którzy albo nie czują się pewnie, wjeżdżając na zatłoczony plac, albo postanowili przyjechać amerykańskim autem, które jest absolutnie niekompatybilne z europejską infrastrukturą i nie zmieści się na standardowym miejscu.

Znajdź najlepszą ofertę cenową dla siebie

Ceny na parkingach lotniskowych zależą oczywiście od wielu czynników natomiast tym, co na warto zwrócić uwagę, jest powstanie bardziej zróżnicowanych cenników. To już nie tylko parkingi krótko, średnio i długoterminowe, ale też abonamenty, systemy zniżek lojalnościowych czy nawet indywidualne wyceny. Ich wprowadzenie jest możliwe dzięki elastycznym narzędziom rezerwacji internetowych, jednak przede wszystkim podkreślić trzeba, że w praktyce te zmiany oznaczają więcej możliwości dla kierowców. Nawet jeśli cenniki wielu parkingów wyglądają podobnie, to oferty specjalne mogą wyraźnie przechylić szalę na korzyść jednego z nich. W pewnym sensie można więc powiedzieć, że najciekawszą zmianą jest indywidualizacja oferty parkingów, które na pierwszy rzut oka wyglądają coraz bardziej podobnie.

Tagged