Literatura erotyczna – nowości i bestsellery

Powieści erotyczne to lektura, dzięki której można oderwać się na chwilę od rzeczywistości. Romanse, fabuły pełne namiętnych scen, ciekawe dialogi i wyraziste osobowości – to mieszanka, która gwarantuje emocje. Sprawdź, jakie książki z tego gatunku właśnie pojawiły się na liście nowości.

Mają lekką formę i bohaterów, z którymi większość z nas się utożsamia. Czasem literatura erotyczna jest jak „guilty pleasure”, a czasem stanowi ciekawe urozmaicenie – odsłania zupełnie inny sposób wyrażania uczuć. Oprócz L.E. James i Blanki Lipińskiej na rynku znajduje się wiele innych pisarek, które wyróżnia kreatywny pomysł i świetnie pióro. Oto jakie nowe pozycje warto przeczytać!

„Amethyst. Of course, Sir” FortuneEm

Powieść wyróżnia nie tylko gorący wątek miłosny, ale także kryminalny. Verina Berry ma 21 lat i mieszka z rodzicami, ale rodzina jest naznaczona licznymi dramatami i przemocą. Dziewczyna marzy o tym, by się wyrwać z tego piekła i robi wszystko, by zmienić swoje życie. Spotyka Zena – niebezpiecznego, ale fascynującego mężczyznę, który jest jak mieszanka wybuchowa, który proponuje jej ucieczkę z domowego koszmaru, ale pod pewnym warunkiem. Potem chce więcej – jej serca, duszy i ciała. Czy to dla dziewczyny będzie wolność, czy kolejna pułapka?

„Too late” Hoover Colleen

Collen napisała powieść, w której zaskakuje – to mocna literatura, gdzie namiętność przekracza niebezpieczne granice. Asa jest uzależniony od zabawy, narkotyku i seksu, jednak do zabójstwa kocha Sloan. Dziewczyna znosi pokornie upokorzenia i tkwi w toksycznej relacji, ponieważ musi zapewnić opiekę swojemu niepełnosprawnemu bratu. Kiedy myśli, że już na zawsze utknęła w takim toksycznym układzie, na jej drodze pojawia się Carter. Choć Sloan się go boi, nie jest w stanie się oprzeć temu przystojnemu mężczyźnie. Niestety stale jest obserwowana przez Asę i musi być mu całkowicie posłuszna. Zaczyna się gra, w której nie może popełnić błędu…

„Korepetytor” Joanna Balicka

Izabella Walker jest młodziutką studentką prawa. To na pozór dobrze ułożona dziewczyna, która, jak się okazuje, ma swoje drugie oblicze. Pomaga je odkryć Jason Hogan – charakterny i nieziemsko przystojny prokurator z własnymi zasadami. Spotykają się przypadkowo w sklepie z erotycznymi gadżetami, a potem okazuje się, że starszy o dekadę od niej mężczyzna, który przyprawił ją o drżenie, pojawia się w jej domu. Książka Joanny Balickiej ukazuje świat amerykańskiego prawa, w kontekście BDSM – to rzetelnie przygotowana pod tym kątem pozycja. Poza tym nie można się oderwać od wartkiej fabuły, w której nie brakuje elektryzujących, namiętnych scen.

„Należymy do siebie” Aleksandra Ziętek

To doskonale napisana powieść erotyczna – sukcesem autorki jest ponad 2 mln odsłon w serwisie Wattpad! W książce Ziętek namiętność łączy się z sensacją. Główna bohaterka Angela, mimo że na pozór wygląda na normalną i subtelną dziewczynę, skrywa mroczną tajemnicę. Nikomu nie wspomina o swojej przeszłości, po której pozostały blizny w sercu i na ciele. Jej życie zmienia się, kiedy poznaje bogatego Jace’a – to zabójczo przystojny i dowcipny mężczyzna. Przy nim zaczyna się zastanawiać, czy mogłaby zdradzić mu swój mroczny sekret. Angela czuje, że to jedyna osoba, przed którą chce się otworzyć.