Dieta niskowęglowodanowa przepisy – o czym powinniśmy pamiętać?

Dieta niskowęglowodanowa przepisy cieszy się niesłabnąca popularnością. Jest to jeden z modeli odżywiania się, który pozwala na szybką utratę kilogramów nadprogramowych. Niektóre dietetyczne koncepcje zakładają, że to właśnie sam nadmiar węglowodanów jest odpowiedzialny za przyrost tłuszczowej tkanki, a rezygnacja z nich w bardzo szybki sposób ten proces odwraca. Dieta ta jest polecana dla osób z insulinoodpornością.

Na czym polega ta dieta?

Dieta niskowęglowodanowa przepisy ma zasady na tyle uproszczone, że przepisy nie narzucają samego sposobu przygotowania poszczególnych posiłków ani też ilości dostarczonych kalorii do organizmu w ciągu doby. Kluczowe są tutaj niewielkie ilości węglowodanów oraz uzupełnienie deficytu dawkami odpowiednimi zdrowych tłuszczów.

W pierwszej kolejności dowiedzmy się z czego zrezygnować. Na pewno musimy zrezygnować z dosładzanych jogurtów, słodzonych napojów, słodzonych soków, dań typu fast food, kandyzowanych oraz suszonych owoców, kasz, ryżu, płatków śniadaniowych, mąki, dań mącznych, makaronów, pieczywa, słodyczy, cukru oraz także wyrobów cukierniczych.

Bardzo sporym ograniczeniom podlegają także warzywa oraz owoce, a z niektórych, które są bogate w węglowodany (ziemniaki, banany, rośliny strączkowe) zrezygnować musimy zupełnie.

Na jakich produktach stworzyć jadłospis?

Wiemy już czego nie wolno jeść. Przyszła pora, aby się dowiedzieć jakie produkty powinny się w naszym jadłospisie znaleźć. W naszej diecie nie może zabraknąć ryb, mięsa, jajek, warzyw zielonych liściastych, tłustego oraz nieprzetworzonego nabiały, zdrowych tłuszczów, jak i także warzyw, które nie zawierają skrobi. Mowa tutaj o sałacie wszelkiego rodzaju, ogórkach, pomidorach, kalafiorach czy też szparagach. Odpowiednie są także pestki, migdały oraz orzechy.

Niskowęglowodanowa dieta wiąże się z koniecznością przestrzegania kilku zasad dodatkowych. Jedną z nich jest na pewno żucie dokładne jedzenia, które ma za zadnie znacznie szybsze zaspokojenie poczucia głodu poprzez pobudzenia samego ośrodka sytości. Jeśli to w ogóle możliwe, to należy wykorzystywać lokalne produkty wprost od rolnika. Do picia oczywiście poleca się wodę, a pomiędzy posiłkami kawę najlepiej czarną czy też z dodatkiem śmietanki bądź mleka. W diecie tej poleca się tak zwaną kawę kuloodporną, a więc kawkę z dodatkiem masła czy też oleju kokosowego.

Jadłospis w diecie tej wcale nie jest skomplikowany czy też niezrozumiały. Musimy przyznać, że produkty, które można jeść są naprawdę smaczne i zapowiada się całkiem nieźle.