Ratunek dla suchych i zniszczonych włosów. Te kosmetyki możesz nałożyć na całą noc

Większość kosmetyków odżywiających i regenerujących włosy nakłada się na stosunkowo krótki czas, a następnie zmywa. Dotyczy to przede wszystkim odżywek i niektórych masek. Są jednak kosmetyki, które można trzymać na włosach całą noc. Zobacz, które działają przez wiele godzin i dlaczego warto je stosować.

Olejki do włosów wymagające zmywania

Zmywalne olejki do włosów można nałożyć na dowolny czas, ale im dłużej będą na włosach, tym lepszy będzie efekt ich stosowania. Nałóż na dłoń niewielką ilość olejku i wetrzyj na całej długości włosów, szczególną uwagę poświęcając końcówkom. Nałóż na głowę czepek i owiń ręcznikiem. Dzięki ciepłu olejki będą lepiej wnikały we włosy.

Olejki stosuje się przede wszystkim na suche włosy, ale mogą być też wsparciem w dbaniu o włosy normalne i przetłuszczające się. W tym ostatnim przypadku olejek trzeba wetrzeć w końcówki, omijając nasadę włosów.

Maski do włosów

Co prawda większość producentów określa czas trzymania maski na włosach na kwadrans do pół godziny, to są maski, które można bezpiecznie trzymać na włosach przez całą noc. Procedura jest podobna jak przy olejkach. Rozprowadź maskę na całej długości suchych włosów i zabezpiecz je luźnym czepkiem oraz ręcznikiem. Rano umyj głowę, stosując łagodny szampon nawilżający. Po takim zabiegu możesz zrezygnować z odżywki.

Serum do włosów

Serum do włosów na noc to propozycja pielęgnacji włosów suchych, zniszczonych i farbowanych. Serum nakłada się podobnie, jak olejek, jest to jednak kosmetyk, który wymaga spłukania. Serum do włosów na noc nadaje włosom blasku, pielęgnuje je i odżywia, jednocześnie zapobiegając przesuszaniu.

Serum nie obciąża włosów i nie pozostawia na nich tłustego nalotu.

Maseczki domowe na włosy

Nasze babcie nie miały dostępu do kosmetyków, z których my dziś korzystamy na co dzień, mimo to nie miały problemu z wyglądem włosów. Radziły sobie domowymi sposobami, robiąc maseczki na włosy z tego, co znalazły w kuchni – żółtek jaj, miodu, cytryny, oliwy czy jogurtu naturalnego. Mnóstwo pomysłów na domowe maski na włosy można znaleźć w internecie. Zasada jest w każdym przypadku taka sama – maseczkę trzeba zrobić bezpośrednio przed nałożeniem, po czym zabezpieczyć włosy luźnym czepkiem i owinąć ciepłym ręcznikiem. Rano zmyć szamponem.

Jedwabna poszewka na poduszkę

Nie jest to co prawda kosmetyk, ale jedwab potrafi dbać o włosy, nawet gdy nie ma szans w nie wniknąć. To tkanina, która nie elektryzuje włosów i zapobiega tarciu, ogranicza więc mechaniczne uszkodzenia, łamliwość, kruszenie i rozdwajanie końcówek.

Poszewki jedwabne dbają nie tylko o włosy, ale też o skórę. Jeśli wierzyć tabloidom, chętnie sypiają na nich gwiazdy światowego kina.

Czepek termiczny – twoje must have

Czepek termiczny także nie jest kosmetykiem, jeśli jednak nakładasz na całą noc maski i sera na włosy, rozważ jego kupno. Czepek termiczny to twoje dwa w jednym – zamiast zakładać zwykły czepek i owijać głowę ręcznikiem, po prostu nałóż na włosy czepek termiczny. Zatrzyma on ciepło skóry głowy w pobliżu włosów i zintensyfikuje działanie kosmetyków. Przy tym spanie w czepku termicznym na pewno jest wygodniejsze od spania z ręcznikiem owiniętym wokół głowy.

Tagged