Street workout w Warszawie – co to za miejsca?

Street workout w Warszawie to miejsca, w których można wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia na drążkach. Sport ten jest znacznie zbliżony do sportowej akrobatyki. W Warszawie takich parków jest naprawdę sporo.

O dyscyplinie

Street workout jest dyscypliną, która jest odmianą kalisteniki, a więc siłowego treningu. Dzięki treningowi takiemu kształtujemy mięśnie oraz poprawiamy zwinność czy też równowagę. Oczywiście nie możemy zapominać o ruchowej koordynacji.

Parki drążkowe to nazwa polska przyrządów do uprawiania tej właśnie dyscypliny. Musimy przyznać, że street workout w Warszawie naprawdę się rozwijają. Warszawiacy mogą ćwiczyć na drążkach pomiędzy entuzjastami tegoż sportu. Jednym z dużych zwolenników drążkowych parków był Mirosław Kalinowski – zastępca burmistrz, który jest od wielu lat zawodnikiem akrobatyki sportowej w klubie DKS Targówek. Sam zaznacza, że ten rodzaj sportu uczy szczególnie wytrwałości oraz dążeniu do celu. Nie tylko wyrabia samą siłę mięśni, ale także woli. Z kolei ćwiczenia w grupach rozwijają w ludziach młodych odpowiedzialność za drugą osobę. Te wszystkie cechy przydają się w życiu. W związku z tym zastępca burmistrza serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane do uprawiania tego sportu.

O parkach

Oba z parków zajmują powierzchnię około stu metrów kwadratowych. Na terenie ich znajdziemy poręcze, drążki, drabinki, a nawet rurki do pole dance. Urządzenia wszystkie są tak wykonane, aby mogły zapewniać chwytliwość odpowiednią oraz nie powodowały ześlizgiwania się rąk, a do tego nie były za szorstkie.

Wybudowanie parków to koszt około siedemdziesięciu dziewięciu tysięcy złotych. Inwestycja zrealizowana została ze środków pochodzących z Dzielnicy Białołęka.

Parki do street workoutu jednak nie tylko znajdują się na Białołęce. Rurki, drążki oraz poręcze już są zainstalowane w każdej z dzielnic. Wszystkie znajdują się na mapce. Trenować również można na zwykłych najprostszych placach zabaw. Znajdują się one przy ulicy Dąbrowskiego 82F, gdzie skorzystać można z mini kółek, jak i także zaczepić własne. Poza tym do dyspozycji mamy niski drążek oraz skośną drabinkę. Plac zabaw typu starego znajduje się przy ulicy Łyżwiarskiej 1. Tam jest zainstalowany monkey bar oraz poręczne równoległe.

Na sam koniec dodajmy, że street workout także możemy trenować na placu zabaw, który się mieści przy ulicy Mołdawskiej 4. Pamiętajmy, że ruch to zdrowie. Należy być aktywnym. Nasz organizm nam za to wszystko jak najbardziej podziękuje. Nabierzemy także odporności.