Wybór narożnika do salonu- czym warto się kierować?

Nie da się ukryć, że meble wypoczynkowe są bardzo istotnym wyposażeniem przestrzeni. Salon jest miejscem, w którym odpoczywamy, przyjmujemy gości i spędzamy większość dnia. Dobór właściwego siedziska nie jest łatwy, bo trzeba wziąć pod uwagę nie tylko aspekty wizualne, ale również funkcjonalne.

Materiałowy narożnik czy sofa- co lepiej się sprawdza?

W kategorii “meble tapicerowane” zawierają się nie tylko kanapy, ale również sofy, fotele, narożniki i pufy. Wybór konkretnego zestawu zależy od metrażu salonu. Zestaw wypoczynkowy nie może zagracać pomieszczenia. Kanapy i sofy mogą być jedno, dwu lub trzyosobowe. Narożniki zazwyczaj są większe i świetnie sprawdzają się w przestronnych wnętrzach. Narożnik materiałowy bardzo często przypomina literę U lub L. Doskonale sprawdza się jako przedmiot dzielący salon z aneksem na dwie strefy funkcjonalne. Taki mebel bardzo dobrze wygląda na środku pomieszczenia. Zestawy wypoczynkowe mogą być nierozkładane albo mieć możliwość rozkładania. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsce do spania.  

W które obicie mebli warto zainwestować?

Meble tapicerowane mogą być pokryte tkaninami. Takie produkty są bardzo miłe i delikatne w dotyku. Do najpopularniejszych materiałów zalicza się: szenil, welur, sztruks, aksamit, nubuk i mikrofibra.  

Alternatywą dla materiałów jest skóra naturalna. Skórzane meble tapicerowane nigdy nie wyjdą z mody. Obicie jest niezwykle eleganckie i szykowne. Meble takie jak https://www.polipol-international.pl/pl/emotion.html używa się często w salonach w stylu glamour. Obecnie alternatywą dla skóry naturalnej jest ekoskóra, która wyglądem nie odbiega od pierwowzoru. Zamiennik jest tańszy i nie wypływa negatywnie na środowisko.   

Jak dbać o meble tapicerowane?

Łatwość pielęgnacji mebli tapicerowanych zależy od rodzaju obicia. Przykładowo, niewymagającą tkaniną jest sztruks, z którego szybko można usunąć zabrudzenia. Decydując się na meble materiałowe, warto postawić na włókna, które w jak najmniejszym stopniu wpijają wodę. Specjaliści mówią, że najłatwiej pielęgnuje się skórę. Jest to prawdą, o ile stosujemy odpowiednie preparaty chroniące ten materiał. W sklepach dostępne są spraye i pianki. Jeśli na meblach tapicerowanych pojawią się zabrudzenia trzeba od razu je zmyć wilgotną ściereczką i wytrzeć do sucha. Woda niszczy materiał i może doprowadzić do rozerwania tapicerki.    

Tagged