Biel i złoto – czyli jak osiągnąć efekt splendoru we wnętrzach

Ona delikatna, on tak mocny. Ona świeża i zimna, on tak ciepły i lśniący. Gra kolorów jaka powstaje dzięki połączeniu złota z bielą pozwala na nadanie pomieszczeniu zupełnie nowego charakteru, kojarzonego z elegancją, splendorem, szykiem, luksusem. Uzupełniają się one niczym jin i jang – klasyczny związek na zasadzie kontrastów. W artykule podpowiadamy, jak w prosty sposób za pomocą złotych dodatków przeistoczyć nudny, biały salon w bardzo eleganckie wnętrze!

Jakie wybrać złote elementy do salonu, aby nie przesadzić?

Ze złotem i bielą trzeba uważać, w przeciwnym razie wystrój może stać się zbyt “ciężki”. Najlepiej, żeby to biel dominowała, a złoto przeplatało się z nią w dodatkach, jak np. w inspiracji od marki Galla Collezione, którą możecie znaleźć tutaj: https://www.galameble.com/inspiracja/biel-i-zloto-we-wnetrzach/. System modułowy Karato prezentuje się wręcz zjawiskowo w białym wydaniu, otoczony złotem!

Kolor złoty jest tutaj mocnym akcentem, jednak występuje w bardzo ograniczonych ilościach – jako element oświetlenia, rama stolika czy nóżki krzeseł. Mamy tu jednak do czynienia z bardzo jasnym salonem, do którego wpada duża ilość światła dziennego. Jeśli nasz salon do takich nie należy, koniecznie postawmy na duże lustra w złotych ramach jako dodatki. Na złoto możemy sobie pozwolić także w formie figurek, ozdobnych naczyń, ramek na zdjęcia, lamp stojących etc.

Salon muśnięty złotem – jaka sofa sprawdzi się w nim najlepiej?

Złote dodatki będą znakomicie komponowały się z sofami w odcieniach bieli, beżu, granatu, butelkowej zieleni, a nawet musztardowego. Masz tutaj całkiem duże pole do działania. Nasza rada – nie kupuj pierwszej napotkanej sofy, która odpowiada Ci kolorystycznie. Sprawdź różne opcje. sklepie internetowym  Jeśli wybierzesz model marki Gala Collezione, to będziesz miał – jak już zapewne już wiesz – możliwość personalizacji mebli wypoczynkowych, w tym właśnie wybór koloru i materiału obicia. 

Pomyśl jaki rodzaj mebla Cię interesuje, np.  https://www.galameble.com/meble-modulowe/, wybierz model, który najbardziej przypadnie Ci do gustu i zamów go w takim kolorze, który idealnie będzie pasował do Twojego muśniętego złotem salonu! W sklepie marki Gala Collezione  Kolor to jednak nie wszystko – w przypadku mebli marki Gala Collezione, w zależności od kolekcji możesz spersonalizować także inne elementy takie, jak np. wybarwienie nóżek, kolor nici czy też dodawać bądź usuwać niektóre moduły, jeśli konfigurujesz sofę z elementów systemu modułowego. Te informacje znajdziesz jednak już przy poszczególnych kolekcjach i modelach mebli.

Więcej ciekawych pomysłów na urządzenie wnętrz ze złotymi akcentami znajdziesz również w Strefie Inspiracji!

Tagged