Jak prawidłowo wybrać gorset modelujący talię?

Gorsety modelujące talię są popularnymi elementami bielizny, które pomagają podkreślić krągłości ciała i uzyskać efekt zmysłowej, smukłej talii. Jednak, aby cieszyć się korzyściami z noszenia gorsetu i jednocześnie zadbać o wygodę i zdrowie, ważne jest odpowiednie jego dopasowanie i wybór. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo wybrać gorset modelujący talię!

Wybierz odpowiedni rodzaj gorsetu modelującego talię

Na rynku dostępne są różne rodzaje bielizny modelującej. Różnią się one nie tylko wzorami kolorami, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Opisywane dzisiaj przez nas gorsety modelujące talię mają za zadanie optyczne wyszczuplenie sylwetki, dzięki czemu w mgnieniu oka można osiągnąć pożądany efekt. Co ważne, ta bielizna wyszczuplająca nie jest widoczna nawet pod obcisłymi ubraniami. Gorsety modelujące talię znajdziesz na sklep.justbeck.com.pl, którego asortyment to także body shapery, majtki wyszczuplające, a nawet sukienki i stroje kąpielowe, które również mają za zadanie wizualną poprawę Twojej sylwetki.

Dokonaj dokładnego pomiaru

Pierwszym i najważniejszym krokiem do prawidłowego wyboru gorsetu modelującego jest dokładne zmierzenie swojej talii. Będziesz potrzebować do tego miarki krawieckiej. A jak wykonać taki pomiar? Dokładna instrukcja poniżej:

  • stań prosto i naturalnie, nie wciągaj brzucha ani nie napinaj mięśni,
  • umieść miarkę krawiecką wokół swojej talii, tuż nad biodrami. Ta część talii jest najwęższa i to tutaj chcesz uzyskać efekt wymodelowania sylwetki,
  • upewnij się, że miara krawiecka jest równomiernie napięta, ale nie ściskaj jej również zbyt mocno. Może to zaburzyć wynik pomiaru,
  • zapisz wynik pomiaru. To pomoże Ci określić odpowiedni rozmiar gorsetu wyszczuplającego, szczególnie jeśli chcesz zakupić go w sklepie internetowym, bez wcześniejszego przymierzania konkretnych produktów.

Jak wybrać właściwy rozmiaru gorsetu?

Teraz kiedy masz już pomiar swojej talii, przejdźmy do wyboru rozmiaru gorsetu modelującego talię. Zdecydowanie rekomendujemy Ci korzystanie z tabel rozmiarów dostępnych na stronie internetowej lub w sklepie, ale pamiętaj, że każda firma może mieć trochę inny system rozmiarów, dlatego tak ważne jest dokonanie prawidłowych pomiarów swojej talii i zestawienie ich z podpowiedziami producenta. Gorset modelujący nie może być ani za ciasny, ani zbyt duży, ponieważ nie będzie on spełniał swojej funkcji, czyli optycznego wysmuklenia sylwetki. Nie chcemy również, aby był widoczny spod ubrania, zwłaszcza kiedy stawiamy na bardziej opięte elementy odzieży.

Nie ma wątpliwości, że odpowiednio dobrany gorset modelujący talię pozwoli na uzyskanie błyskawicznego i widocznego efektu wysmuklenia Twojej sylwetki. Mamy więc nadzieję, że nasz dzisiejszy poradnik pomoże w wyborze odpowiedniego rozmiaru tej bielizny wyszczuplającej, a Ty będziesz zachwycać swoim wyglądem każdego dnia.

Tagged