Koc czy pled?

Gdy przychodzą do nas zimowe, chłodne wieczory, chętnie zaszywamy się w domu z kubkiem ciepłej herbaty. Przyjemnie jest zasiąść w fotelu z książką otulając się ciepłym kocem, gdy na zewnątrz panuje ponura aura. Czy jednak kiedykolwiek zwróciłaś uwagę na to, czy jest to koc czy pled? Czym się w ogóle różni koc od pledu? I który wybrać?

Dzisiaj słów koc i pled używa się zamiennie, a różnica znaczeń zaciera się powoli. Zatem co to jest pled? Pled przede wszystkim jest grubszy od koca, służy do okrywania się w chłodne dni. Można go też użyć do dekoracji mieszkania, jako narzutę na kanapę czy fotel. Koce natomiast, według tradycyjnego znaczenia tego słowa, służą wyłącznie do przykrywania się podczas snu.

Warto zauważyć, że podczas gdy koce mogą być wykonane z różnych materiałów, również sztucznych, to pledy wykonuje się wyłącznie z naturalnych włókien. Takie właśnie są pledy oferowane w sklepie My Alpaca. Ponieważ pled służy również do otulania się, powinien być nie tylko ładny, ale również wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Włókno Baby Alpaca to unikalne runo pozyskiwane z pierwszego strzyżenia rocznych alpak. Jest lekkie i niesamowicie miękkie, co sprawia, że pledy ze sklepu My Alpaca wykonane z tego materiału są wyjątkowo przyjemne w dotyku, a do tego nie będą nas obciążać, gdy zechcemy się otulić. Włókno alpaki jest do 4 razy lżejsze i bardziej ciepłe niż owcze runo, dzięki czemu pledy z alpaki nie tylko przyjemnie grzeją, ale są przy tym bardzo lekkie. Ponadto, włókno alpaki nie zawiera lanoliny, a przy jego powstawaniu nie używa się żadnych szkodliwych związków chemicznych, dzięki czemu jest odpowiednie nawet dla wymagających alergików.

Ponieważ włókno Baby Alpaka jest tak delikatne, łączy się je z kaszmirem lub wełną merynosów dla zwiększenia trwałości pledów. Dodaje im to również miękkości, oraz luksusowej gładkości. Koce i pledy w sklepie My Alpaca są wykonywane ręcznie na tradycyjnych krosnach. Sprawia to, że każdy pled jest absolutnie jedyny w swoim rodzaju, a nierówne krawędzie są odzwierciedleniem pracy rąk tego, kto go wykonał.

Dwustronne pledy oferowane w sklepie My Alpaca to nie tylko doskonałe okrycie, ale także idealnie nadają się do urozmaicenia wystroju. Twoje wnętrze zyska niepowtarzalny, ciepły charakter, jeśli na fotele narzucisz ciepłe, miękkie pledy. Przekonaj się już dzisiaj, jak luksusowe pledy i koce z włókna alpaki odmienią Twoje spojrzenie na zimowy komfort.

Tagged